Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy

2/150

Adnan B. Ambre Noir

Tak jak obiecałem wczoraj, dzisiaj będzie zapach bardzo komplementowany, a dokładniej to najbardziej zachwalane przez płeć przeciwną perfumy z mojej kolekcji. Pachnidło, które dało mi niezliczoną ilość pochwał. Są to jedne z bodaj trzech moich perfum gdzie obcy ludzie potrafili zwrócić mi uwagę, że zajebiście pachnę. Ogólnie dużo ciekawych historii mam z nim, ale za dużo by pisać :) Tak więc, jest Adnan i długo nic jeśli chodzi o pochlebstwa. Teraz moja kolekcja jest jakieś 5 razy większa niż wtedy gdy je kupiłem, więc rotacja jest bardzo duża i ciężko jest mierzyć perfumy ilością komplementów, jednak to, że praktycznie za każdym razem gdy ich używałem ktoś musiał je pochwalić daje im u mnie miejsce na samym szczycie. Warto tez przy okazji komplementów wspomnieć, że jak się ma wygląd dzwonnika z Notre Dame i morde Chodakowskiej albo innego centaura, to ani Adnan ani żaden inny Aventus nie sprawi, że będziecie nagle wyrywać najlepsze maniury na dyskotekach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak to pachnie? jak wanilia z jabłkiem doprawiona kardamonem. Zapach jest słodki, ale nie ulepowy, do tego ciepły tak trochę w stylu The One i mimo, że to ambrowiec to nie jest unisexem a jest zdecydowanie męski. Teraz też mogę was zaskoczyć, ale dla mnie jest on idealny na letnie wieczory, bo takie ciepłe zapachy z reguły nosi się w chłodniejsze dni. Adnan czy np. Ambre Sultan Lutensa zajebiście sprawdzają się natomiast latem i wtedy dopiero potrafią pokazać swoje najlepsze oblicze. Parametry ma fenomenalne co pewnie też dało im dużo w kontekście ilości pochwał. Tę pełną zachwytów mini-recenzję niestety muszę zakończyć smutnym akcentem. Ambre Noir jest bowiem ciężko dostępny i mimo, że cenowo był o ile pamiętam ze średniej półki (100-150zł na iperfumy) tak nie widać go już nigdzie w sieci. Ja swojego kupiłem za 19f w promocji w jakimś randomowym sklepie internetowym, podczas gdy na ebayu wołano za niego 30-50f. Warto od czasu do czasu zajrzeć też na allegro bo z rok temu widziałem używkę za jakoś poniżej stówy. Ciekaw jestem też opinii @rootkins i @makrel_gieldowy , którym odlałem ostatnio trochę mililitrów w ramach wykopowego wymiano-spotkania, o ile już potestowali :D

typ: amber/oriental-spicy
zapach:9,5/10
trwałosć: 9,0/10 (12h)
projekcja: 9,0/10 (6h mocno, ale pomieszczenia nie wypełnia raczej)
podobne: Dior Ambre Nuit
cena: ~120-150zł za 100ml, obecnie praktycznie niedostępny.

https://www.parfumo.net/Perfumes/Adnan_B_/Ambre_Noir
https://www.fragrantica.com/perfume/Adnan-B-/Ambre-Noir-35802.html
drlove - #150perfum #perfumy

2/150

Adnan B. Ambre Noir

Tak jak obiecałem wcz...

źródło: comment_vXTJosMTYwR1zTRRNushkYFLFSSQc9Ov.jpg

Pobierz
  • 302
@dr_love oooo to już wiem czym mi cały czas pachniało na spotkaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) co jakiś czas zalatywało mi takim słodkim kardamonem. Ale kiedy testowałem zapach w domu to uderzyło mnie po nosie żelem pod prysznic, takim jak w drakkar noir. Ambry jako takiej też nie czuję, dla mnie to słodki kardamon, może troszkę paczuli, ciężko mi się tam czegoś dowąchać poza tym. No i myślę
@dr_love
pozdro, dzisiaj w takim razie też robię głąb ala Adnanem. Jak na razie testowałem go na ramieniu i dla. mnie pachnie jak Las liściasty, ma taką lipowo-brzozową słodycz i dymność. Na Smoleńsku 22 był escape room, w którym jest pokój imitujący las, ściany są wyłożone gałęziami m. in. lipy, do tego sam zapach kamienicy. Ogólnie zapach ciekawy, dam znać jak coś mi się zmieni w ciągu dnia.
makrelgieldowy - @drlove
pozdro, dzisiaj w takim razie też robię głąb ala Adnanem. J...

źródło: comment_cHWFGHbL0gJXEqsA6IPWH7f7tp6RLGoi.jpg

Pobierz