Wpis z mikrobloga

Jeśli myśleliście, że polskie sieci nękają wiadomościami, to zobaczcie, jak to wygląda w Tajlandii :D

Na screenie SMS-y tylko z ostatnich dwóch dni. Przy doładowaniach przychodzi dodatkowo 5-10 wiadomości z różnymi promocjami. Do tego mniej więcej raz na dwa dni dzwoni jakiś automat zaczynający rozmowę od głośnego SAŁADIKAAAAA! Wszystko oczywiście z różnych numerów, więc nawet nie ma jak poblokować.

Złapałem się ostatnio na tym, że kompletnie przestałem reagować na dźwięk SMS-a, a jak dzwoni telefon, to odbieram może co trzeci raz :D

#dziendobry Mirki, SAŁADIKAAAAA!

Zapraszam do obserwowania tagu #chrapki, gdzie co jakiś czas będę publikował posty związane z życiem w Azji, ciekawostki, zdjęcia, anegdoty.

Warto również obserwować profil na #instagram, gdzie codziennie będziemy wrzucać zdjęcia z naszych podróży.

Nasz blog znajdziecie pod adresem chrapki.pl

Fanpage na fejsie

#podroze #tajlandia #azja #ciekawostki #emigracja
PeeJay - Jeśli myśleliście, że polskie sieci nękają wiadomościami, to zobaczcie, jak ...

źródło: comment_7D8t0Q6DbJLnUKuG4opugtvKjHZIuREY.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@iwannagethigh: Jest tańsza - sama karta kosztuje chyba 50 bahtów, z pierwszym pakietem łącznie za 350 bahtów dostajesz to, co przy turystyku kosztowało jakoś 600-700 (już nie pamiętam dokładnie kwoty). Zwykłej karty za to nie dostaniesz w 7-Eleven, trzeba iść do salonu.

Poza tym tu się mogę mylić, ale turystyczna chyba jest po prostu ważna 30 dni i trzeba kupić nową. Korzystałem z takiej dwa tygodnie w styczniu, potem miałem problem
  • Odpowiedz
@PeeJay: To by też tłumaczyło dlaczego w połowie pobytu musiałem doładowywać mimo tego, że wszędzie gdzie się dało korzystałem z WiFi i ogólnie mniej używałem smartfona niż znajomi z którymi byłem. Nie wiem jaką oni mieli sieć ale kupione było na jakimś targu w serwisie z telefonami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mambuziejakziemniaczek: Nie wiem czy na lotnisku nie ma wyższych cen, ja kupowałem dopiero w centrum. Dostaniesz kartę w każdym 7-Eleven, kosztuje coś koło 650 bahtów (70 zł), pakiet chyba 3 GB, ważny miesiąc. Na stronie mają ofertę, ale tu są zupełnie inne terminy i kwoty, nie wiem dlaczego, może coś się od stycznia pozmieniało:
http://truemoveh.truecorp.co.th/international_service/visit_thailand/en
Tu jeszcze konkurencja, kwoty identyczne:
http://www.ais.co.th/travellersim/
  • Odpowiedz