Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Miałem bardzo nieprzyjemną sytuacje z kontrolerką #polregio w #poznan i chce napisac skarge. W skrocie:
Opryskliwa kontrolerka zrobila zdjecie mojej legitymacji i nie pozwolila odmowic mandatu. Myslicie ze taka wiadomosc bedzie odpowiednia?

Witam,
Piszę w związku z nieakceptowalnym zachowaniem jednej z Pań kontrolujących bilety w Waszych pociągach. Pani legitymująca się numerem ***** sprawdzała bilety na trasie Poznań-Oborniki Wielkopolskie. Pani wystawiła mi mandat, ponieważ według niej pieczątka szkoły była nieczytelna. Rozumiem, miała do tego prawo. Jednakże sposób, w jaki zachowała się później jest skandaliczny. Pani kontroler poinformowała mnie, że nie ma możliwości nie przyjęcia mandatu, ponadto również nie jest możliwa płatność kartą. Następnie Pani bez mojej zgody zrobiła zdjęcie mojej legitymacji, swoim prywatnym (!) telefonem. Poinformowana, że istnieje coś takiego jak ochrona danych osobowych, zaczęła swoje tłumaczenia nie mające żadnego pokrycia w rzeczywistości. Poproszona o usunięcie zdjęcia odmówiła. Sprawa nadaje się do nagłośnienia, bo takie zachowanie absolutnie nie powinno mieć miejsca, a osoby które nie szanują innych ludzi i sądzą, że mogą sobie pozwolić na tak wiele nie powinny mieś styczności z ludźmi, a szczególnie z młodymi osobami, bo szacunek należy się każdemu.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kptant
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 13
@pieniadze czytałem, się się z nimi nie zgadzam. I to jako konserwa językowa, mówiąca do dziś "w studio".
Obserwuję i widzę zachodzące w tym zakresie zmiany, które mają sens. W języku polskim brakuje innego, odpowiedniego zwrotu. Językoznawcy - słusznie - wskazują jako bardziej odpowiednią formę "szanowny panie/pani/państwo". Ale często nie wiemy, kto dokładnie jest odbiorcą.
Prowadzę ostatnio sporo korespondencji z osobami odpowiedzialnymi za RODO. Głównie są to adresy rodo@firma.pl. Wiem, że pojedyncza
Prowadzę ostatnio sporo korespondencji z osobami odpowiedzialnymi za RODO. Głównie są to adresy rodo@firma.pl. Wiem, że pojedyncza osoba jest odpowiedzialna za ten zakres, ale nie znam płci. Trudno wybrać odpowiedni zwrot - pozostaje tylko liczba mnoga, co też brzmi dziwnie.

Czasem chcemy nieco skrócić dystans i ww forma jest zbyt oficjalna, ale "cześć" jest niedopuszczalne. I tak dalej.

Krótko mówiąc dostrzegam braki w naszym języku i przy całym szacunku do językoznawców uważam,