Wpis z mikrobloga

Panie i Panowie, oglądacie czasem, albo widzieliście, celebrytów transportu z FB i YT? Panów N i T, jeżdżących pod prestiżową spedycją?
Co o tym sądzicie? Mi się ten gówno spam ciągle wyświetla na FB, bo albo to ktoś znajomy polubi, albo mają wykupione posty sponsorowane i FB musi mi to wywalić tak żebym widział..
Jak dla mnie, to przynajmniej jeden - ten N - to jest cwaniactwo najwyższych lotów, tylko kalkulator w ręce to trzymał na pewno ostatni raz w podstawówce...
Najgorsze w tym mi się wydaje jest to, że młode chłopaczki które ich obserwują i stare "siofery" to podchwytują i im przyklaskują jakie to nie są "rekiny biznesu" , spuszczając się nad nimi jak to "transport się opłaca". Nie wiem, ale ja bym już dawno nie spał po nocach mając tyle leasingów na głowie i być tak uwiązanym ze spedycją, jeżdżąc po takich stawkach po zachodzie europy...

#bekaztransa #spedycja #transport
  • 29
@Yinxol: określenie trafne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale ja patrzę i nie wierzę w to co wyprawiają... a ostatnio widziałem, kolejnego, tamten to już był nadcwaniak z nową scanią w leasingu i kawką w ręce...
@xspeditor: no nie pierdziel... teraz to mi już całkowicie leżę i kwiczę xD

Ale serio podziwiam ich.. aktualnie każdy ma po około bańki długu i cieszą się jak dzieci, że jeżdżą pod spedycją za 0,8 euro... po odjęciu opłat za drogi na zachodzie, wychodzi, że oni jeżdżą poniżej stawek jakie są oferowane na transie po Polsce...
@mar111cin: kurła, ich transport to jest coś, tu cyk spotkanie w Adarze na 20 piętrze, tu cyk szampan przy odbiorze auta.

A u mnie, kurła, cały dzień siędze w biurze i klepie. To są goście
Kupując drugie auto, ciągle ciągnąć skonto musiałbym strzelić sobie w łeb
@xspeditor: + karty paliwowe Adara + urządzenia do opłat za drogi Adara + cholera wie co jeszcze...
Na dobrą sprawę to oni dla spedycji są lepsi niż jakby miała spedycja swoich kierowców zatrudniać - jeżdżą taniej i spedycja nie martwi się o samochody ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I to na siłę udawanie, że nie są dziadtransami... ja czekam co oni zrobią jak skończą się im opony, czy
@Yinxol: wiem, że to jebnie i tak szczerze, to mi ich nawet szkoda, bo bardzo młode chłopaczki, lekko nieogarnięte (chociaż ten N to cwaniak straszny), a dostaną "premię" na całe życie... Przecież oni tych samochodów nigdy nie spłacą...
a raczej nigdy nie wykupią z leasingu - pytałem ich parę razy ile wynosi wykup samochodu, to zawsze odpowiedź jedna - po leasingu możemy wykupić auto, albo wziąć następne - czyli co? czyli
@mar111cin czuje I trochę heheszki Ale no co zrobisz. Ja biorę auta na wpłacie 100k za ciągnik I naczepa gotówką. Wychodzi 1250e miesięcznie netto na 4 lata leasing. Po 4 latach sprzedaje, znowu zostaje mi w najgorszym razie te 200k na nowe auto ( 100 wpłata leasing I nowa naczepa)

Tym sposobem inwestując 200k masz co 4 lata nowe auto.

Oni za 4 lata jak się obudzą z tymi Dafami co będą
@xspeditor: jak mnie pamięć nie myli, to leasing mają na 6 albo 7 lat, dlatego mają taką "tanią ratkę". Przeczuwam, że po tym czasie nie nazbierają kasy na tyle, żeby te samochody wykupić....nie przy takich stawkach/zarobkach jak pokazują...

Tylko, że ludzie w postach nawet im to próbują wytłumaczyć (w mniej lub bardziej kulturalny sposób), jednak dla nich to jest z góry hejt i nie przyjmują nic do wiadomości...
@xspeditor: aaaa i teraz dobrali renaulty... tylko ktoś tam gdzieś przebąkiwał, że na nie to już się całkowicie zadłużyli... oni je chyba zamówili zaraz na starcie tej pseudodziałalności i dopiero teraz poodbierali. Dla mnie to niewyobrażalne, takie frywolne podejście do sprawy, a transport to raczej trudny temat...
Ale serio podziwiam ich.. aktualnie każdy ma po około bańki długu i cieszą się jak dzieci, że jeżdżą pod spedycją za 0,8 euro... po odjęciu opłat za drogi na zachodzie, wychodzi, że oni jeżdżą poniżej stawek jakie są oferowane na transie po Polsce...


@mar111cin: takich jak oni, to moja niemiecka spedycja #!$%@? po 0,75e za km, sprzedając swoje ładunki bezpośrednio od klientów, za które ma z 1,25 jak nie lepiej XD
@wezsepigulke: lol, a w sumie racja, co ja tam jeżdżę, maks trasy po 900 km i nazad do bazy.

Kiedyś poznałem typa, Ruska, co ciągnął jakieś gówno autentycznie z Władywostoku do Madrytu XD Nawet mi papiery pokazał, bo mu nie wierzyłem XD