Wpis z mikrobloga

1,5°C… 2°C… 3°C… 4°C - porównanie następstw zmiany klimatu - znalezisko

Średnia temperatura powierzchni Ziemi w wyniku powodowanej przez nas zmiany klimatu wzrosła już o ponad 1°C powyżej wartości z epoki przedprzemysłowej. Jeśli szybko nie zredukujemy emisji gazów cieplarnianych to w latach 2030. wzrost temperatury może sięgnąć 1,5°C, do 2100 roku powyżej 4°C, a później nawet 2-3 razy tyle. Co przyniosą nam takie zmiany? Czego możemy uniknąć, ograniczając ocieplenie?

Polecam nowy artykuł ze strony Nauka o klimacie

Spadek produkcji żywności: Wzrost temperatury, susze i destabilizacja wzorców pogodowych będą mieć poważne następstwa dla światowej produkcji żywności. Każdy stopień wzrostu temperatury oznacza redukcję globalnych plonów pszenicy o 6%, ryżu i soi o 3%, a kukurydzy o 7%

Wzrost światowego poziomu morza: Ocieplanie się klimatu przyczynia się do wzrostu światowego poziomu morza na dwa sposoby: poprzez rozszerzalność termiczną wody oraz przez topnienie lądolodów i lodowców, z których woda spływa do oceanów. W scenariuszu ocieplenia o 1,5°C do 2100 roku permanentnie zalane zostaną tereny zamieszkane obecnie przez 46 mln ludzi


#swiat #nauka #globalneocieplenie #klimat #gruparatowaniapoziomu #naukaoklimacie #ligamozgow #liganauki #mikroreklama #zmianyklimatu
Pobierz MalyBiolog - 1,5°C… 2°C… 3°C… 4°C - porównanie następstw zmiany klimatu - znalezisko ...
źródło: comment_AzlKP1yTwAv0kVkhiDSd8lzUda5E5s06.jpg
  • 25
@MalyBiolog: Od lat toczy się na ten temat ogromna dyskusja. Jak się zagłębisz w naukowe źródła to zobaczysz że jest ogrom publikacji w obie strony. Wszyscy próbują wpłynąć na opinię publiczną. Każdy ma w tym swój interes - od udowodnienia tezy badań które się prowadzi żeby zdobyć doktorat po ogromny business jaki można na tym zrobić. Do tego oliwy do ognia dolewają sami naukowcy - np. wielka afera w Australii gdzie
@MalyBiolog: ja wspominał aferę z Australii, nie Anglii

No to ja nie wiem co masz na myśli przez "niemal wszyscy" - pewnie wszyscy się zgadzają że zmiany postępują ale jaki wpływ ma człowiek to jest kwestią dyskusji. Na pewno większą siłę przebicia w psuedo-naukowych mediach mają zwolennicy tej teorii bo na tym można zarobić dużo $$$$ ;) Jednak nie czuję się na tyle kompetentny aby oceniać kto ma rację - potrafię
@puesmanana:

Od lat toczy się na ten temat ogromna dyskusja. Jak się zagłębisz w naukowe źródła to zobaczysz że jest ogrom publikacji w obie strony.


Nie, nie jest. Piszesz nieprawdę.

- pewnie wszyscy się zgadzają że zmiany postępują ale jaki wpływ ma człowiek to jest kwestią dyskusji.


Nie jest.

Jednak nie czuję się na tyle kompetentny aby oceniać kto ma rację - potrafię tylko ocenić że zestawiając "niemal wszyscy" z "winą
@Neratin: wpisz w google scholar "global warming causes"

jeśli wciąż nie potrafisz znaleźć dyskursu prowadzonego przez naukowców no to ja już nic na to nie poradzę, czasem życie jest łatwiejsze jak człowiek nie zdaje sobie sprawy jak wiele jeszcze nie wiemy o świecie

jeśli chodzi o czasopisma naukowe to drukują publikacje naukowe, aby coś mogło być faktycznie publikacją naukową musi być zrecenzowane przede wszystkim a Ty wklejasz tutaj jakieś teksty z
@puesmanana:

wpisz w google scholar "global warming causes"


Ok, wpisałem. Wśród pierwszych 10 stron wyników nie znalazłem żadnych artykułów naukowych, które świadczyłyby że toczy się "ogromna dyskusja" na ten temat. Wszystkie publikacje akceptowały, że przyczyną globalnego ocieplenia jest działalność człowieka.

jeśli wciąż nie potrafisz znaleźć dyskursu prowadzonego przez naukowców no to ja już nic na to nie poradzę


Przecież napisałem ci co możesz poradzić: możesz podać przykłady do publikacji, które dowodziłyby
@Neratin: a przepraszam, to MałyBiolog wklejał te linki :D

kurde to chyba inny internet mamy... może idź do sąsiadki i pewnie na stronie NASA znajdziesz dużo tekstów o aktywności słońca i jego wpływ na klimat Ziemi, ale może lepiej idź i wypij z nią wino dzisiaj, pozdrawiam i miłego weekendu życzę :)
@puesmanana:

kurde to chyba inny internet mamy... może idź do sąsiadki


Dziwne, to już drugi komentarz w którym zamiast podać linki do publikacji które dowodziłyby twojej tezy, domagasz się żebym ją sam za ciebie udowodnił.

To kwintesencja polskiej myśl edukacyjnej - wyssać coś z palca, a potem zamiast przyznać się do błędu iść w zaparte.

i pewnie na stronie NASA znajdziesz dużo tekstów o aktywności słońca i jego wpływ na klimat
nieeeeeeeee - ja pisałem że NASA ostatnio publikuje dużo tekstów o tym że aktywność słońca ma wpływ na klimat

I znalazłeś świetny fragment sam z 2018 - wyraźnie w tekście masz napisane, że naukowcy z NASA uważaj że na 95 % jest bardzo prawdopodobne iż współczesny trend zmian jest spowodowany aktywnością ludzką.

No i co NASA dalej bada i dywaguje ale Pan Wykopek już wie :D ?