Wpis z mikrobloga

Drodzy moi spod tagów #linux #deepin #elementaryos - jest sobie ultrabook HPka z i5 (3 lub 4 generacji - jeszcze nie podjąłem decyzji którego wezmę), grafika intel 4000/4400, 8gb ramu, dysk ssd). W grę wchodzą TYLKO te 2 OSy
(bo subiektywnie mi się podobają)

Jakiego linucha zainstalować, żeby chodził szybko i dobrze zarządzał energią z baterii?

  • Deepin 61.8% (21)
  • ElementaryOS 38.2% (13)

Oddanych głosów: 34

  • 12
  • Odpowiedz
Deepin


@Gippo86: to nie jest przypadkiem chinski botnet? Moj laptop ma praktycznie taka sama speyfikacje na Twoj i pracuje na elementary os juz ponad rok takze polecam
  • Odpowiedz
@irondew: niedawno mieli aferkę, jak ktoś sprawdził wszystkie połączenia wychodzące... jedno się okazało połączeniem do serwera analitycznego.. to raz, że od razu wyjaśnili, że zbierali informacje nt. popularności programów... a dwa, że wyszła poprawka czy nowa wersja jakiegoś pakietu.. gdzie już tą analitykę wyłączyli z przeprosinami... poza tym deweloperzy deepina są z całego świata z tego co czytałem.. fakt centrum jest w chinach... co wizerunkowo jest średnie... ale jak widać są
  • Odpowiedz
@Gippo86: I tak bym nie zaryzykowal, tam ciagle jakies jazdy tak jak z oneplusami bylo co zawartosc schowka wysylal na serwery ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie po to sie idzie w linuxy zeby miec akcje jak na windows 10
  • Odpowiedz
@Bruno_: dziś w końcu będę miał nowy dysk... wrzucę najpierw deepina oryginalnego (bo z debianami kieeeedyś miałem sporo do czynienia).. jak się będzie krzaczył (2 grafiki w klapie) to zerknę tego węgra.... (bo w sumie wyszło, że dokładając stówkę wyrwałem z i5 5-tej generacji :D )
  • Odpowiedz