Wpis z mikrobloga

@salvador5000: Zapomnij o wiatrówce do obrony miru domowego. Ewentualnego napastnika co najwyżej bardziej wqrwisz. A jak nie daj boże też będzie miał broń to jej na pewno użyje. Pamiętaj że w Polsce widok broni jeszcze nie działa odstraszająco. Pamiętaj też że za grożenie komuś przedmiotem przypominającym broń też bekniesz.
Prawie dwa lata temu dałem Ci obrazek z wiatrówkami. Nadal nic nie wybrałeś? To do listy dochodzi Beeman p-17.
@krak no ale jeśli ktoś macha mi nożem na " moim podwórku" i ja wyskocze do niego z wiatrówką którą można mieć legalnie i go postrasze, że zaraz pożałuje i np mnie zgłosi to bekne? No nie wierzę.
@krak tak, mam ten obrazek zapisany w pamięci. Serio. U mnie w domu wiatrówka była zawsze. Mój tato pojechał na kontrakt do Czechosłowacji w 81r. Pierwszą "rzeczą" którą przywiózł była długa wiatrówka produkcji rosyjskiej. "tony" śrutu, tarcz, zapasowe sprężyny, tłoki. Przypominam, że to były czasy gdzie na wiatrówki były pozwolenia. Przez lata trochę problemów z tym było ;). Teraz ja mam zajawke i szukam czegoś podręcznego. Tak, masz rację. Ale u mnie
@salvador5000: Taki pistolecik nadaje się do obrony, ale w formie miotanej, a jak wiadomo zwykły kamień sprawdzi się w tej roli o niebo lepiej. Zainwestuj w dobry gaz (naprawdę dobry bo to ma znaczenie ), a jeżeli będziesz go tylko trzymał w domu to najlepiej w formie pojemnej gaśnicy.
Od siebie polecam Fox Labs mean green- drogi ale najszybciej działający
@salvador5000: Jak będzie wiedział że to wiatrówka to Cię obśmieje i da w ryja. Jak nie będzie wiedział to Cię zgłasza i masz problem. Obie sytuacje są chyba niepożądane.
@avltree poczekaj, chcesz mi powiedzieć, że wpada do ciebie na chatę koleś i mierzy do ciebie z wiatrówki i ty oczywiście specjalista widzisz że to na "wiatr". No proszę cię. Napady bandyci robią z "przedmiotem przypominającym broń". Z więzienia bandyci uciekają z bronią z chleba ulepioną.
@gaz24wolga czyli gaz na 3, 4 metry będzie skuteczniejszy niż taki pistolet na co2? Przecież z kilku metrów jak dostaniesz śrut choćby w klatkę piersiową to zapewniam, że jeśli nie jesteś naćpany to się zastanowisz czy dalej napierać.
@krak chcesz mi powiedzieć, że jak dla ciebie ktoś mierzy z broni to się śmiejesz i olewasz bo to na ciebie nie działa odstraszająco? To jak ktoś ma czarnoprochową do obrony i mierzy do napastnika to ten powinien ze śmiechu umrzeć bo widzi kogoś z dzikiego zachodu. Nie wszyscy mają świadomość, że broń czarnoprochowa to potencjalna śmierć m