Wpis z mikrobloga

PUBG. Gram od niedawna. Mam taki problem:

Stoję w oknie, albo za rogiem budynku, wybiegający przeciwnik strzela do mnie tak, jakby widział mnie dużo wcześniej niż ja jego. Gdy przeglądam powtórkę i death cam to faktycznie wygląda to tak, jakby gość widział mnie jakieś 2 sekundy przed tym, jak ja dostrzegam jego. Ja natomiast stoję nieruchomo i reaguję "z lagiem".

Grając zupełnie nie tak to wygląda, zaczynam strzelać niemal natychmiast, gdy widzę wroga. Czy to jest jakiś bug? Sprzętowo wszystko jest ok, gra utrzymuje +100 fps. Kompletnie tego nie rozumiem, a jest to nagminne, nie wierzę, że każdy jeden przeciwnik strzela prefire'm nawet nie spodziewając się mnie tam, gdzie akurat jestem.

#pubg
  • 9
@Ratelmidozer: Nie, sprawdziłem to, nawet gdy stoję nieruchomo. Na powtórce i w death camie bywa tak, że przeciwnik odwraca się i widzi mnie z zaskoczenia. Zabija zanim ja zdążę w ogóle zobaczyć jego, mimo że patrzę dokładnie tam, gdzie powinien być. To trochę jakby poruszał się w czasie o pół sekundy szybciej ode mnie. Ciężko to wyjaśnić.
@samFTW: Po prostu PUBG tak działa, że przeciwnik, który na Ciebie wychyla widzi Cię na ogół ułamek sekundy szybciej. Irytujące? Możliwe, ale gdyby tego nie było kampienie byłoby zbyt OP. ¯\_(ツ)_/¯
@arkozy: Wszystko very low. Sprzęt mam raczej porządny, sety pościągałem z reddita. Jeszcze testuję, ale odnoszę wrażenie, że problem zniknął jak wyłączyłem death cam. Muszę to zweryfikować trafiając znowu na analogiczną sytuację.
@xza: Tak, tylko tutaj wygląda to tak, że z mojej perspektywy typ wybiega zza rogu już we mnie strzelając, a z jego perspektywy wygląda to tak, jakbym stał i czekał. To nie to samo co efekt, o którym piszesz.To jak jakiś lag.

@Roman_Polanski: Gdzie jest opcja pingu? Nie mogę znaleźć.