Wpis z mikrobloga

Żadne auto w żadnej firmie nie wytrzyma kilkanaście lat, a na pewno nie będzie to opłacalne. Więc w Policji tym bardziej nie. Auta nie opłaca się w normalnej firmie trzymać dłużej niż 5 lat i 200 000 przebiegu. W Policji to musi być mniej, zastanawiam się o ile mniej.


@Jowanka: co Ty gadasz, przecież nadal mają te auta od BORu xD
  • Odpowiedz
@nowik:
1. Zdążyli zajechać silnik - te samochody są w ruchu 24/h, średnio 12 razy na dobę jadą na pilna interwencje jako pojazd uprzywilejowany żeby chociażby ratować życie. Naprawdę jest to dziwne, ze radiowozy niszczą się częściej niz normalnie użytkowane pojazdy?
3. „Ściganie przestępców”. Każdy pion ma inne zadania i uwierz mi ze prewencyjne kontrole drogowe robią ogromna robotę. Ale wątpię czy do Ciebie, „uczciwego obywatela” to dotrze.
4. Czy bezsensownego?
  • Odpowiedz
@wurst: jak policjant na policjanta mówi pies to raczej ma to pozytwny wydźwięk - stary policjant z doświadczeniem. Ale generalnie miedzy sobą nie mamy z tym proglemu. Inaczej wyglada sytuacja jak ktoś na ulicy (w trakcie służby) tak powie
  • Odpowiedz
@EliotAlderson W tym roku to jakby się Twoi koledzy z pracy wściekli - miałem już 5 raz rutynową kontrolę, ot tak z dupy. Żadnych mandatów ale ciągłe sprawdzanie. Niesamowicie to wkur...

@Kafarek555: witaj w klubie! :) Mnie też tak często kontrolują... Marnują tylko czas uczciwych obywateli zamiast się wziąć za ściganie przestępców... No ale cóż. Brak słów.


@nowik: Prawko z 6 lat, a w tym roku miałem z 6 kontroli
  • Odpowiedz
@EliotAlderson: w takim razie nie świadczy to dobrze o kolegach. Szanuję waszą ciężką robotę. Ale widzisz, taka drobnostka jak chlew w radiowozie dużo mówi o kulturze ludzi którzy go użytkują.
  • Odpowiedz
@EliotAlderson: wy na serio nie wystawiacie teraz mandatów? czy promocja już się skończyła? chodzi głównie o przekroczenie prędkości. i Czy jest opcja, że koledzy puszczają #!$%@? rowerzystów z pouczeniem? słyszałem od kumpla z pracy taką historię.
  • Odpowiedz
1. Zdążyli zajechać silnik - te samochody są w ruchu 24/h, średnio 12 razy na dobę jadą na pilna interwencje jako pojazd uprzywilejowany żeby chociażby ratować życie. Naprawdę jest to dziwne, ze radiowozy niszczą się częściej niz normalnie użytkowane pojazdy?

@EliotAlderson: Aby ratować życie to jedzie straż pożarna i pogotowie. Nigdy nie widziałem abyście byli pierwsi na miejscu zdarzenia i kogoś ratowali. Dodatkowo wolałbym jednak aby ratowały mnie osoby z w/w
  • Odpowiedz