Wpis z mikrobloga

Mirki, zabieram się za budowę kolejnej już gitary z zestawu typu DIY. Chciałbym Wam pokazać jak nakładem kosztów rzędu 700 zł zrobić gitarę która spokojnie brzmieniowo może konkurować ze sklepowymi produktami z przedziału 2-3k zł i dokładnie udokumentować cały proces w formie artykułu/tutorialu. Czy chcielibyście żebym zwrócił na coś specjalną uwagę przy pisaniu mojego "poradnika"?

PIC REL
#muzyka #gitara #gitaraelektryczna #diy #hobby
Deems - Mirki, zabieram się za budowę kolejnej już gitary z zestawu typu DIY. Chciałb...

źródło: comment_uj1mThQWnGbNA6yLiiL25eX8c4woUvdB.jpg

Pobierz
  • 66
@powaznyczlowiek: tak, takie zestawy na tym polegają, przy czym jest trochę firm, które oferują takie produkty. Nawet te topowe firmy. Co prawda, w takich firmach masz możliwość kupna części w dowolnych konfiguracjach, przez co składasz gitarę według siebie.
Jeśli wsadzi tam jakieś pipaki, wyciągnięte z starego, zapomnianego koreańczyka, to czemu nie.
@xeerxees: też byłem przekonany że na dobrą elektronikę trzeba sypnąć groszem, ale okazuje się że brzmienie na poziomie meksykańskich fenderów czy epiphonów za około 2k można bez problemu PRZEBIĆ osprzętem z - uwaga... aliexpress : ) i co by nie być gołosłownym, jako uzupełnienie poradnika chciałbym nagrać też demo porównujące zbudowaną gitarę do sklepowej.
w takich firmach masz możliwość kupna części w dowolnych konfiguracjach, przez co składasz gitarę według siebie


@NukeOps: no to jest dla mnie argument :) ale nie uwierzę że za 700zl (gdy te zestawy chodzą po 500 z tego co widzę) da się sklecić coś na wysokim poziomie ( ͡° ͜ʖ ͡°) @Deems

Jednocześnie pragnę zaznaczyć że sam jestem zwolennikiem tanich gitar w myśl zasady "80% brzmienia to
@Deems maja na AliExpress jakieś zestawy do składania albo wiosła w miarę tanie? Przydałaby mi się taka. Gitarzystą nie jestem ale po przepuszczeniu przez różne efekty, samplowaniu można uzyskać ciekawe efekty. Lyknalbym taką. Jakiś czas temu udało mi się wyrwać koreańskiego Fendera zajechanego mocno. Zrobiłem mu kapitalny remont i jest git.
90% brzmienia to muzyk


@Royal_Email: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Pięknie powiedziane ale ja nie o takim brzmieniu mówię ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

a co do regulacji - co konkretnie Twoim zdaniem można wyregulować w gitarze w taki sposób by zaczęła mieć lepsze brzmienie? ( ͡° ͜ʖ