Wpis z mikrobloga

Czy istnieje jakaś książka o #bieganie która jest must-have? Coś, co przystępnie wyjaśnia na czym bieganie polega od strony fizjologicznej, jak działają określone typy treningu, jak układać plany treningowe, jak doskonalić technikę, na co zwrócić uwagę?
Wiem, że to wszystko można znaleźć gdzieś na blogach ale po pierwsze pofragmentowane a po drugie nigdy nie wiadomo, czy dany bloger akurat nie plecie bzdur w danym temacie. Uznanej książce jakoś łatwiej zaufać :)
  • 12
@Dar_Q: "Bieganie Metodą Danielsa" - sama książka nie wyjaśnia wszystkiego, ale jeżeli jesteś początkującym, to nic lepszego na polskim rynku chyba nie ma. Ja korzystając z tej książki zszedłem z 55 minut na 10km do 35 minut na 10km. Warto kupić najnowsze dostępne wydanie i przeczytać od deski do deski. Bardzo fajne są wyjaśnione typy treningów, gdzie autor mówi co tak naprawdę przez dany trening osiągamy i dzięki temu rozwiewa wątpliwości,
Ja korzystając z tej książki zszedłem z 55 minut na 10km do 35 minut na 10km.


@Wyszynkowski: No i o takie coś właśnie mi chodziło. Ja jestem obecnie na 58 minut na 10km i chcę zejść niżej, ale czuję, że brakuje mi zarówno wiedzy jak i planu.
Tak z ciekawości - jak długo zajęło Ci zejście z 55min na 35min?
@Dar_Q: Żeby schodzić z 58 to nie potrzebujesz książki, tylko trzeba biegać. Naprawdę, jakiś plan typowo pod dychę i jedziesz - tylko bez oszukiwania, bo dobrze zrobiony trening do dychy będzie boleć. Ale zejście poniżej 40 trochę potrwa - do 45 zejdziesz pewnie w momencie, a potem i Daniels może nie wystarczyć.

Z ciekawych rzeczy (aczkolwiek niekoniecznie po polsku dostępnych) jest Matt Fitzgerald "Brain training for runners" i "Faster Road Racing"