Wpis z mikrobloga

@zly_wuj: Powiem tak... ja w Cambridge mam 2500 netto zyje sobie na spokojnie z 3 dzieci i zona w wynajmowanym domu... takze da rade... kwestia jak sobie poukladasz, czy bedziesz sam gotowal, gdzie mieszkal ile na dojazdy itp...
  • Odpowiedz
@zly_wuj: wszystko zależy od życia, które prowadziłeś do tej pory. jeżeli żyłeś wygodnie i samemu, to 2500-2900 brutto powinno w Londynie dać Ci przyzwoity poziom życia ale bez szaleństw, natomiast w prawie każdej innej części Wielkiej Brytanii pozwoliłoby Ci to na w miarę wysoki standard (głównie przez dużo niższe ceny mieszkań oraz tańsze jedzenie na mieście)
  • Odpowiedz
@zly_wuj: pokój wynajmiesz za ~800£ z opłatami lub nawet taniej (w zależności od tego gdzie, z kim itp), auto zapewne nie będzie Ci potrzebne jeśli będziesz się poruszał wewnątrz Londynu, miesięczne abonamenty na siłownie i różne sporty nie powinny Cię wynieść więcej niż stówkę. Mysle, ze jak się postarasz to przy takich zarobkach miesięcznie oraz nie szalejąc jakoś mocno dasz radę oszczędzić dużo więcej niż w Polsce
  • Odpowiedz
@zly_wuj: spokojnie dasz rade. Ogarnij tylko gdzie jest praca, jak do niej dojezdzac, i gdzie wynajac mieszkanie. Sprawdz ceny pokojow/mieszkan na RightMove.

Jezeli masz opcje poza Londynem, to na pewno bedzie taniej. Ale Londyn jest spoko, to wielkie miasto, duzo rzeczy do robienia i zobaczenia, mozna tutaj pozyc. Chyba, ze po prostu chcesz kisic pieniadze, no to im taniej tym lepiej - pytales czy sie "oplaca", ale nie wiem co to
  • Odpowiedz
@zly_wuj: brutto czy netto?, bo to juz jest roznica przy takich zarobkach, 2900 brutto miesiecznie to 2250 netto, jesli bez zadnych odliczen (brak prywatnej emerytury, tylko na panstwowa £700 miesiecznie)
  • Odpowiedz
No to okolo 2k do 2.2k na reke, na polnocy dobre zarobki dla singla, utrzyma nawet mala rodzine ale bez szalenstw, w Londynie z chorymi cenami wynajmu/kupna bedzie juz gorzej chyba ze lubisz mieszkac z obcymi ludzmi. 2.5k to 30k roczne, troche ponad srednia dla calej uk ale pewnie ponizej londynskiej.
Dobry kalkulator zeby zobaczy ile ci zabiora:)
https://listentotaxman.com/30000?
  • Odpowiedz
@zly_wuj: wg mnie i tak warto sie przeprowadzic. To raczej nie bedzie Twoja praca do konca zycia, tylko na rok albo dwa. W UK na pewno bedzie latwiej o rozwoj zawodowy i po roku zorientujesz sie ze mozesz robic wiecej i zarabiac wiecej i znajdziesz lepsza prace za lepszy hajs. We wpisie sprzed paru dni bardzo narzekales na swoja sytuacje i na moje oko po prostu potrzebujesz konkretnej zmiany. Jezeli ogarniasz
  • Odpowiedz