Wpis z mikrobloga

Hej Wrocławskie Mirki. Potrzebuję porady. Został na mnie wymuszony mandat #mpkwroclaw , od którego chcę się odwołać. Jednak w regulaminie mają zapis, który mówi, że "złożenie odwołania nie przerywa biegu - 7 dni, po których zostaną naliczone odsetki - o którym mowa w pkt. 2". Więc jeśli będą zwlekać z badaniem sprawy to zostanę pozbawiona szansy na terminową spłatę. Czy taki punkt jest w ogóle zgodny z prawem? ()

#wroclaw #przepisy #przegryw #patologiazmiasta
  • 9
  • Odpowiedz
@wuju84: przerwano mi zakup biletu pod pretekstem, że zbyt długo zajęło mi stanie przy automacie -.- Co z tego, że podeszłam do niego od razu po wejściu do autobusu, a kontrola zaczęła się od razu po zamknięciu drzwi
  • Odpowiedz
@KateAnkara: no to sie odwoluj, ale radze puscic tez pismo do MPK z prosba o zabezpieczenie nagrania z godzina i numerem pojazdu (powinno to byc na mandacie).
Bedzie ci ciezko udowodnic, ze ty masz racje.

Natomiast przeczytaj dokladnie regulamin, czy w tym punkcie nie chodzi o to ze zaplacenie mandatu w kilka dni po otrzymaniu, wychodzi taniej, niz po uplywie 7 dni.
Patrz tutaj:
http://wroclaw.naszemiasto.pl/artykul/wroclaw-gapowicze-bez-szans-w-walce-z-mpk,3187477,art,t,id,tm.html

Etapy egzekucji długu przez MPK od
  • Odpowiedz
@KateAnkara: miałaś strasznego pecha - ja kiedyś stałam w kolejce do automatu, specjalnie weszłam środkowymi drzwiami i kontrolerka to widziała. Jeśli w pojeździe była kamera to mogą sprawdzić nagranie.
  • Odpowiedz
@KateAnkara: No to mandat możesz zapłacić od razu, a jak uznają ci odwołanie, to kasę ci powinni zwrócić.

Miałem podobną historię, ale z parkowaniem na prywatnym parkingu. Po odwołaniu się (i przejrzeniu przez firmę nagrania z kamer) dostałem zwrot kasy.
  • Odpowiedz
@PanDarcy: dzięki za wskazanie takiej możliwości. Chyba właśnie tak zrobię. Szkoda tylko, że wypłata dopiero 10go :/
@PurpleHaze: artykuł, który podałeś jest przedawniony. W tym momencie, wg. informacji na odwrocie mandatu jest 7 dni na zapłatę obniżonej kwoty - 120zł lub 14 dni na opłacenie pełnej kwoty 153zł. Po tym terminie są naliczane odsetki.
  • Odpowiedz
@KateAnkara: #!$%@?łaś.
W takiej sytuacji twierdzisz, że nie dasz im dowodu ani żadnego innego dokumentu. W tej sytuacji:
a.) Kontrolerom nie chce się czekać na policję. b.) Jeżeli jednak zaczekają, to twierdzisz przy policji, że próbują wymusić na Tobie mandat.
  • Odpowiedz
@Zelber: niestety zabrakło mi determinacji :( Myślałam jedynie o tym by zdążyć na uczelnię i coś zjeść. Wykazanie się jakąkolwiek stanowczą postawą było w tamtym momencie ponad moje siły. To czego najbardziej żałuję to tego, że nie zachowałam spokoju i nie zakupiłam biletu na oczach kontrolera, tylko od razu wpadłam w panikę :/
  • Odpowiedz