Wpis z mikrobloga

Przy instalowaniu linuxa na laptopie przez przypadek wyszedł mi pendrive, na którym był system. No i wyłączyłem komputer by spróbować ponownie, jednak teraz komputer w ogóle nie się włącza, nawet nie świeci się dioda, że się ładuje, co ja znowu zepsułem?
#komputery #linux
  • 13
@Karacol: poza oczywistym sprawdzeniem czy zasilacz daje prund, to w sumie nic nie przychodzi mi do głowy.
ew rozłącz go na dłużej od baterii i dopiero później podłącz + tak dla pewności restart bateryjki biosu, ale obstawiam, że to i tak nic nie da.
@Karacol: Ale że jak. Że nawet nie podświetla się matryca? Nie możesz załadować systemu z patyka?

Dziwna sprawa, bo nawet jeżeli ładowałeś w trybie UEFI, to zmienne EFI powinny być nietykalne (monotane tylko do odczytu).
Nie wpadałbym w panikę tylko eliminowałbym najbardziej trywialne problemy.

Jak możesz wyjąć akumulator, to wyjmij i przytrzymaj przycisk zasilania przez kilka sekund (tak z ~10 - 15). Wtedy podłącz zasilacz i spróbuj odpalić na samym zasilaczu.
@Karacol: W 99,9% nie ma nawet mowy by softarem wpłynąć tak na hardware. Więc jak zdarza ci się coś takiego to możesz być pewien, żeby nie szukać problemu w oprogramowaniu, a że odwaliłeś jakąś pierdołę sam albo sprzęt ci siadł niezależnie. To tak na przyszłość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kryspin013: ja od czasu gdy padl mi laptop po wlaczeniu memtesta na nim juz z tej apki nie korzystam. Lap kosztował niezłe pieniądze a po odpaleniu tej apki padła płyta główna. Na szczęście lap został naprawiony gwarancyjnie. Watpie by była to wina apki ale nie chce już ryzykowac.
@Szuwax: Ale to jest jakaś bzdura. Memtestem nie da się uszkodzić kompuerta - w sensie sprzętowo. Gdyby się dało to każdą aplikacją by się dało.

Jedyny sposób na uszkodzenie hardware - przy czym nie jest fo faktyczne uszkodzenie sprzętu - to przez błąd programu (lub celowy zabieg) sflashowanie całego kości z biosem lub czym tam na płycie głównej komputera. Ale jak napisałem przed chwilą, nie uszkadzasz wtedy fizycznie komputera tylko psujesz