Wpis z mikrobloga

Kobiety. Jeśli chcecie w przyszłości pomagać osobom z depresją to przemyślcie czy będziecie w stanie jednakowo traktować brzydkiego, niskiego pacjenta oraz wysokiego i przystojnego. Jeśli przeczuwacie, że będziecie miały z tym problem, to proszę, przemyślcie jeszcze raz czy ta praca będzie dla was odpowiednia. Rozumiem, że macie swoje gusta, ale naprawdę, traktowanie mniej atrakcyjnych pacjentów z nieukrywaną obojętnością jest bardzo krzywdzące i łatwo odczuwalne.

#psychologia #psychoterapia #psychiatria #przegryw #logikarozowychpaskow
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@odpad_biologiczmy: Niestety, widzę trochę przyszłych twórców tego zawodu, w tym jeden egzemplarz pt. "Jak już będę pracować, to na gabinecie wywieszę tabliczke nie przyjmuje grubasów, bo nienawidzę takich jeb*** ludzi"
@odpad_biologiczmy: psychoterapeutka w trakcie szkolenia there. Profesjonalne podejscie wymaga tego aby traktowac kazdego z szacunkiem, bez wzgledu na to jak wyglada, jaki jest jego status materialny itd. Gust tutaj nie ma nic do rzeczy. Jezeli terapeuta ma z tym jakas trudnosc powinien sie superwizowac i pracowac nad rozwiazaniem swojego problemu. Z drugiej strony moze odczytales stonowane podejscie jako obojetnosc? Z ta latka szowinisty - czytanie w myslach to blad poznawczy (polecam
@paintingskywithstars: znam błędy poznawcze, dosyć mocno to przerabiam. Moje odczucie wzięło się stąd, że gdy czekałem na wizytę to z gabinetu moja terapeutka wyszła z wysokim i przystojnym pacjentem. Słyszałem coś w stylu, że na następnym spotkaniu przedstawi mu plan terapii czy coś takiego. Ja nic takiego nie dostałem mimo, że chodziłem do niej ponad rok. Nasze spotkania to była zwykła pogadanka o moich problemach. Chyba nie o to chodzi w
@paintingskywithstars mówiłem i zawsze dostawałem odpowiedź, że terapia sama niczego nie załatwi i podobne bzdury. Widzę, że przyznalas mi rację co do mojej byłej terapeutki. Na szczęście już chodzę do kogoś innego (tym razem do mężczyzny) i czuję jako takie zainteresowanie moim stanem, a plan terapii jest dość szczegółowo ułożony.

W przypadku kobiet psychiatrów tez miałem podobne doświadczenia. Chciały mi tylko wcisnąć zasypiające leki uspokajające, nie rozumiejąc, że poprzez spanie w łóżku
@odpad_biologiczmy: uroda nie załatwia sprawy.Jak nawet jesteś atrakcyjną kobietą to może trafić Ci się przełożony/wykładowca oto, który wykorzysta sytuację,żeby Cię dojechać za to,że nie mógł takich jak Ty mieć.Taki jest ten świat,że każdy dostaje po dupie,ale z Twojej perspektywy zawsze wydaje się,że To Ty najmocniej
@Falochron77: z doświadczenia wiem, że częściej uroda pomaga niż przeszkadza. Nawet jeśli jakiś wykładowca dojedzie jakąś ładną laskę, to zaraz zjawi się stado beta orbiterów, którzy zaproponują bezinteresowną pomoc. Widziałem takie zachowania na własne oczy podczas studiów.