Podsumowanie występów #polscypilkarze w dniach 4.-5.10.2018

Liga Europy
Damian Kądzior (Dinamo Zagrzeb) - mecz z Anderlechtem spędził na ławce.
Patryk Małecki (Spartak Trnawa) - mecz z Fenerbahce oglądał z ławki.
Jakub Rzeźniczak (Qarabaq Agdam) - 90 minut w meczu z Arsenalem. Wynik: porażka 0:3.
Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad) - 21 minut w przegranym 0:1 meczu z Zurichem. Wychowanek MOSMu Tychy wszedł w 70 minucie za Brazylijczyka Brandao.
Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) - 21 minut w meczu z Zurichem. Wszedł razem ze Swierczokiem, zmieniając Svetoslava Dyakova.
Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) - 90 minut w meczu z Jabloncem, zremisowanym 2:2.

Anglia
Łukasz Fabiański (West Ham) - 90 minut w bramce przeciwko Brighton. Wynik: porażka 0:1.

Austria
David Pudełko (SKU Amstetten) - 90 minut w meczu z Neustadt w 2. lidze. Wynik: porażka 2:3. Ostatni opuszczony mecz polskiego obrońcy miał miejsce 3 miesiące temu - był to mecz pucharu Austrii.
Martin Pajączkowski (Team fur Wien) - 90 minut w meczu z Horn. Wynik: wygrana 3:1. Jego drużyna zajmuje w tabeli 2. ligi - 9 miejsce.

Belgia
Bartosz Kapustka (Oud-Heverlee Leuven) - 90 minut i żółta kartka w meczu z KV Mechelen. Wynik: porażka 0:3.

Francja
Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) - 90 minut z opaską kapitana w meczu Orleans w meczu Ligue 2. Wynik: porażka 0:2. Jego drużyna jest w tabeli na 11 miejscu.

Holandia
Karol Niemczycki (NAC Breda) - bramkarz cały meczy z Utrechtem spędził na ławce.

Litwa
Dawid Smug (Atlantas Kłajpeda) - mecz z Suduvą, bramkarz oglądał wyjątkowo z ławki.

Niemcy
Jakub Błaszczykowski (Vfl Wolfsburg) - 13 minut w przegranym 0:2 meczu z Bremen. Pomocnik, który 2 lata temu przeszedł z Borussii Dortmund pojawił się w 78 minucie za Szwajcara Steffena. Był to pierwszy mecz Polaka od ponad 2 miesięcy w barwach niemieckiego klubu

USA
Konrad Plewa (Real Monarchs) - 8 minut w wygranym 2:1 meczu z Oklahoma City Energy w rozgrywkach USL. Były zawodnik St Louis FC zastąpił Kenijczyka Okumu.

Włochy
Bartosz Salamon (Frosinone Calcio) - 90 minut w meczu z Torino. Wynik: porażka 2:3.
Paweł Dawidowicz (Hellas Verona) - 90 minut w meczu z Lecce w Serie B. Wynik: porażka 0:2.