Wpis z mikrobloga

@Michael_Proteins musi byc w bloku? Nie jest to zbyt praktyczne (zwlaszcza przy malej kuchni) Polecam trzymanie na listwie: nie marnujesz blatu, nikt nie potraci, dziecko nie siegnie itp). Poza tym za blok tez sie placi i to nie malo. Zobacz zestawy Victorinoxa np. 5.1163.5 - to taka podstawa, ktora obgania wszystkie podstawowe zadania.
@chuckd: Właśnie zastanawiałem się nad Victorinoxem tylko, że ten blok w moim przypadku to poniekąd konieczność - nie ukrywam, że jest on częścią wystroju kuchni która została zaprojektowana właśnie tak, a nie inaczej. Po za tym wygodniej korzystam mi się z bloków. Obecny "zestaw" który posiadam to straszny szajs i chciałem kupić coś bardziej trwałego. Z Victorinoxa znalazłem fajny zestaw tylko, że koszt lekko ponad 700zł - no i zastanawiam się
@Michael_Proteins: jest jeszcze 5.1183.51, ale... noże z tego kompletu (kupowane na sztuki) kosztują 278pln, a zestaw z blokiem (w tym samym sklepie) kosztuje 466pln. Czy warto płacić za blok prawie 200pln? Każdy musi sobie sam odpowiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chuckd: I tak, i nie. Taki kot schrodingera. Bo z jednej strony nie warto dawać tyle za blok ale jednocześnie kupuję coś na długi okres czasu, co będzie widoczne i ma też wyglądać. Za obraz teoretycznie też nie ma co płacić, bo to tylko wisi i wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zastanowię się jeszcze, może sam zrobię sobie blok. Bo właściwie te które są w tych zestawach
@Michael_Proteins: wiesz, jeden powie: 200pln za ładny kawałek drewna - kupuję! Drugi powie: wolę za te 200pln kupić sobie dodatkowy nóż do zestawu. Wszystko jest indywidualne i zależy niestety od finansów.
A może drewniana listwa? Ładne i funkcjonalne :) Kiedyś widziałem w necie listwy ze szlachetnego drewna, bardzo ładne (w środku jest oczywiście ukryty magnes, ale nie widać go).