Wpis z mikrobloga

1. Jest realne zagrożenie, że wpadną kibole Motoru i zaczną robić dym, w którym może się oberwać uczestnikom, osobom przypadkowo znajdującym się w pobliżu, samochodom, budynkom i innym rzeczom materialnym, które można zniszczyć. Wiadomo homoseksualizm to temat wrażliwy i raczej stereotypy o przeciwnikach się sprawdzają, w Lublinie niestety jest dużo kiboli, dlatego lepiej nie wystawiać zdrowia i mienia na straty.


Czyli teraz każde demonstracje możemy odwoływać bo jest zagrożenie, że jakaś grupka,
  • Odpowiedz
Myślenie przydałoby się osobom grożącym agresją


@rzep: Dlatego właśnie jestem za tym, aby ten marsz się nie odbył. Ani ja ani Ty nie mamy wpływu na takie osoby i nie jesteśmy w stanie ich kontrolować. Nie jest to wykonalne i nic na to nie poradzisz. Chyba, że znasz taki sposób, to proszę przedstaw go.
  • Odpowiedz
Dlatego właśnie jestem za tym, aby ten marsz się nie odbył. Ani ja ani Ty nie mamy wpływu na takie osoby i nie jesteśmy w stanie ich kontrolować. Nie jest to wykonalne i nic na to nie poradzisz. Chyba, że znasz taki sposób, to proszę przedstaw go.


@StormtrUper: To Ci już wytłumaczyłem, że twoje rozumowanie to prosta droga do cenzury tego, kto ma prawo organizować demonstrację.

Protest przeciwko rządowi? Nie pozwalamy
  • Odpowiedz
@rzep: ok, niech robią ten marsz. Jak jakiś patus rzuci butelką w uczestnika marszu, a zamiast tego trafi jakieś dziecko w głowę i ono umrze, to też spoko. Spoko, bo najważniejsze to nie zważając na mogące się pojawić konsekwencje zamanifestować, jaki to ja jestem uciskany w tym zacofanym państwie.
Piszesz, że moje rozumowanie to pierwsze kroki do cenzury. Może i tak, ale przynajmniej nie stawiam swoich odczuć ponad zdrowie i życie
  • Odpowiedz
Jak jakiś patus rzuci butelką w uczestnika marszu, a zamiast tego trafi jakieś dziecko w głowę i ono umrze, to też spoko.


@StormtrUper: To będzie wina patusa, a nie organizatorów marszu.

Spoko, bo najważniejsze to nie zważając na mogące się pojawić konsekwencje zamanifestować, jaki to ja jestem uciskany w tym zacofanym państwie.


Najważniejsza jest wolność do wyrażania i demonstrowania swoich poglądów.

Piszesz, że moje rozumowanie to pierwsze kroki do cenzury. Może
  • Odpowiedz
@rzep: nic nwidze żadnej przeszkody w tym żeby zorganizowali się jak kibice motoru. Ogłosić że będzie przemarsz tu i tu wyjść i przejść a nie czekać aż policja ich zabezpieczy.

@StormtrUper: ad 3. Prawnie jest jest to niemożliwe. Organizując zgromadzenie, musisz to zgłosić i jeżeli spełnisz wszystkie warunki to dostajesz pozwolenie i urząd musi zapewnić Ci bezpieczeństwo.

Tylko że nie wszyscy stosują się do prawa. Np kibice motoru.

@rzep:
  • Odpowiedz
nic nwidze żadnej przeszkody w tym żeby zorganizowali się jak kibice motoru. Ogłosić że będzie przemarsz tu i tu wyjść i przejść a nie czekać aż policja ich zabezpieczy.


@SynSyjonu: Byłoby to niezgodne z prawem. Manifestacje muszą być zgłoszone i zaakceptowane.

zabezpieczenie policji zgodnie z prawem trwa godzinę przed i po zgromadzeniu. Co potem?


Potem nadal żyjemy w państwie prawa i policja też ma obowiązek organizować prewencję jak i zatrzymywać ludzi
  • Odpowiedz
@rzep: > Byłoby to niezgodne z prawem. Manifestacje muszą być zgłoszone i zaakceptowane.

No to skoro nie zostały zaakceptowane to w czym problem?

Wam się coś w głowach poprzestawiało, że myślicie, że prawo pięści w Polsce to jakiś argument.


Argumentem przeciw manifestacji jest realne zagrożenie zdrowia i życia nie tylko manifestujących ale też mieszkańców Lublina. Skoro można zapobiec zamieszkom to dlaczego tego nie robic? Myslisz że 50 policjantów ogarnie cały ten
  • Odpowiedz
No to skoro nie zostały zaakceptowane to w czym problem?


@SynSyjonu: W tym, że akceptacja ich nie wynika z widzimisię urzędnika. Obywatele Polski mają prawo do manifestacji i rolą urzędników jest im umożliwić ich organizację, o ile nie jest łamane prawo.

Argumentem przeciw manifestacji jest realne zagrożenie zdrowia i życia nie tylko manifestujących ale też mieszkańców Lublina. Skoro można zapobiec zamieszkom to dlaczego tego nie robic? Myslisz że 50 policjantów ogarnie
  • Odpowiedz
Argumentem troche z dupy bo jak będzie organizowany marsz przeciwko rządowi to ONR będzie iść na czele.

Nie jestem pewien czy taki marsz wg może się odbyć zgodnie z prawem ale to muszę doczytać
  • Odpowiedz