Wpis z mikrobloga

Komputerowe Mirki jak to ugryźć?
Sytuacja tego typu:

1. Windows Serwer 2012
2. Windows (nie wiem jaki pewnie 8 albo 10) kliencki z połączeniem VPN do serwera konto lokalne
3. Użytkownik na windowsie klienckim jak co miesiąc musiał zmienić hasło...
4. ...ale mu się zapomniało przy kolejnym logowaniu

5. Reset hasła na serwerze nic nie daje bo użytkownik nie może odpalić VPN bo nie może się zalogować do kompa

6. Jak żyć?

Myślałem o bramce vpn na routerze albo smartfonie z udostępnianiem neta ale to odpada bo osoba przy windowsie klienckim jest atechniczna, a nie ma opcji podjechania do niej na miejsce.

Da się jakoś na serwerze podejrzeć to hasło ?
Albo odpalić vpn na samym kompie jeszcze przed zalogowaniem do pulpitu?
albo jeszcze coś innego...
#vpn #windows #windowsserver #komputery #informatyka #siecikomputerowe #internet #zabezpieczenia
Pobierz a.....8 - Komputerowe Mirki jak to ugryźć? 
Sytuacja tego typu:

1. Windows Serwer...
źródło: comment_PWyQQrRxS9XW2QC2NbZF008vFAJG11P1.jpg
  • 6
@Koliat: zapomniane na amen, to jest konto w domenie ale lokalne a nie mobilne, musi być komunikacja między serwerem a klientem, połaczenie idzie po vpn, a vpn działa jak klient uruchomi je z kompa, ale tego nie może zrobić bo nie może dostać się na kompa (błędne koło). Szukam rozwiązania, które w najmniejszym stopniu zaangażuje klienta, a i klient jest z innego miasta i nie mam dostępu do jego kompa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@arek088: macie konta lokalnego administratora? TeamViewer jakiś albo vnc? Jak tak to dajcie użytkownikowi hasło, niech się zaloguje, podlaczy do Vpna nowym hasłem (zresetowanym bez wymogu zmiany), potem dla pewności runasem uruchom stary profil i zaloguj się interaktywnie
Dobrze kombinujesz Mirku i chwała Ci za to, nic mi nie wiadomo o koncie admina, za mało wypytałem o ten przypadek. Na razie teoretyzuje, bo teraz nie mam dostępu do systemu. Tymczasem dzięki za zainteresowanie się tematem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)