Wpis z mikrobloga

Cześć, a Wy co tam porabiacie?
Postanowiłam, że muszę nauczyć się grać na gitarze, idzie strasznie wolno, paluszki bolą strasznie i nie mogę zrobić chwytu Barre ( ͡° ʖ̯ ͡°)

I jeszcze #pytaniedoeksperta: czy lepiej wymienić struny stalowe na nylonowe, bo po godzinie gry paluszki bolą tak, że nie da się wytrzymać?

No i wszystkim życzę miłego i udanego weekendu ()
#gitara #piatekpiateczekpiatunio
Bulbaszka - Cześć, a Wy co tam porabiacie? 
Postanowiłam, że muszę nauczyć się grać n...

źródło: comment_kBvcNtGiKFPWYwslCJzL84AWYMdpacC1.jpg

Pobierz
  • 100
@Bulbaszka: Ja się też uczę od lipca :) Nie wymieniaj strun, palce się przyzwyczają. Od kiedy się uczysz? Ja miałem po dwóch tygodniach pęcherze bo za dużo ćwiczyłem :P Musiałem potem poczekać aż się zagoją. Po około 2 miesiącach już na tyle mi skóra narosła na palcach że bardziej uciążliwy zrobił się ból przedramienia niż palców. W jaki sposób się uczysz? Czysta technika, czy od razu piosenki? Podejrzewam, że z jutuba.
@Bulbaszka Nie wymieniaj, początki będą ciężkie i łatwo się zrazić, ale z czasem palce się przyzwyczaja i nie będziesz czuła bólu. Jeśli chcesz się nauczyć grać to musisz być systematyczna. Lepiej pobrzdąkać 15 minut dziennie niż kilka godzin do niedzielę. Grając codziennie nawet te 15 minut przyzwyczajasz palce do gryfu. Milo się zdziwisz, kiedy za jakiś czas zaczniesz łapać chwyty "z automatu" nawet nie patrząc na gryf. Życzę powodzenia