Wpis z mikrobloga

Cześć, a Wy co tam porabiacie?
Postanowiłam, że muszę nauczyć się grać na gitarze, idzie strasznie wolno, paluszki bolą strasznie i nie mogę zrobić chwytu Barre ( ͡° ʖ̯ ͡°)

I jeszcze #pytaniedoeksperta: czy lepiej wymienić struny stalowe na nylonowe, bo po godzinie gry paluszki bolą tak, że nie da się wytrzymać?

No i wszystkim życzę miłego i udanego weekendu ()
#gitara #piatekpiateczekpiatunio
Pobierz Bulbaszka - Cześć, a Wy co tam porabiacie? 
Postanowiłam, że muszę nauczyć się grać n...
źródło: comment_kBvcNtGiKFPWYwslCJzL84AWYMdpacC1.jpg
  • 100
@Bulbaszka: zostaw metalowe, ale zawsze możesz zmienić na jakiś cieńszy zestaw (zależy jakie masz teraz, ale możesz zejść nawet poniżej 10-48 na początek), plus tak jak ktoś mówił ustawienie akcji strun nad gryfem
@Bulbaszka: Metalowe struny mają bardziej "srogie" brzmienie. Były jakieś mity że od metalowych może Ci się zginać gryf. Nylonowe miękkie więc palce mniej będą boleć, ale komplet strun to 20kilka złotych więc można spróbować. Jak chcesz mogę Ci sprzedać kilka protipów do grania.
@Bulbaszka nie słuchaj tych wyżej i nie używaj żadnych nakładek na palce ani tym bardziej nie zmieniaj strun w akustyku na nylonowe, w akustycznych gitarach jest pret w gryfie ktory ma go wzmocnic i spowodowac odpowiednia jego krzywizne a struny nylonowe maja znacznie mniejsza. sile naciagu niz metalowe, mozesz uszkodzic gryf
poza tym co to za granie na akustyku z nylonowymi strunami, jakas lipa, graj normalnie palce sie przyzwyczaja
@Bulbaszka: To gitara akustyczna. Nie wymieniaj na nylonowe, bo przy spadku obciążenia możesz odkształcić gryf. Gitary akustyczne mają to do siebie, że w ich gryfie znajduje się pręt napinający. Regulacja znajduje się zazwyczaj wewnątrz pudła, ale nie radzę ruszać bez umiejętności, bo połamiesz i gitara do śmietnika, albo cały gryf do wymiany.
Paluszki będą bolały. Jak się rozegrasz to za tydzień-dwa przejdzie całkowicie.

TIPy:
- wymień struny na bardziej miękkie, cieńsze