Wpis z mikrobloga

Mirki. Macie ochotę na aferę? Niedawno wpadłem na mojego cumpla z dawnych lat. Pogadaliśmy, wysłuchałem jego historii i zasugerowałem pomoc (jestem użytkownikiem vikop.ru od wielu lat, i sporo widziałem XD).
Otóż:

1. Kumpel ma za sąsiada typowego #januszebiznesu któremu się wydaje, że może wszystko i generalnie od wielu lat bardzo utrudnia mu życie swoimi "działalnościami gospodarczymi" (wcześniej kruszarnia betonu, a obecnie myjnia samochodowa znajdująca się ok 15 metrów od wejścia do jego domu rodzinnego).
2. Magistrat miasta #bielskobiala pomimo jego (i jego rodziny) wielokrotnych interwencji i wniosków od wielu lat zlewają temat.
3. W sprawę na chwilę obecną jest zaangażowany Wydział Architektury, WIOŚ, PiNB miasta Bielsko-Biała.
4. Następną instytucją zaangażowaną będzie Prokuratura Rejonowa, bo janusz był tak pewny siebie, że podpadł pod Kodeks Karny.
5. Jak zobaczyłem dokumentację, to mózg staje.

Plusować ten komentarz jeżeli jesteście zainteresowani (i wołani). Acha, darujcie sobie wpisy o zarzutkach itp. itd. bo wydaje mi się, że możemy pomóc.

@a__s @m__b @Moderacja

#afera #urzedasstory #bielskobiala #wykopefekt #sprawadlareportera #tematdlauwagi #januszebiznesu
  • 76
  • Odpowiedz
@HanAssholeSolo: Na inwestycję zostało zapewne wydane pozwolenie na budowę, więc jeśli nie ma planu zagospodarowania przestrzennego to musiały być warunki zabudowy - naprawdę ciekaw jestem jakie. Decyzję na pewno Twój kolega dostał do wglądu i mógł od razu oprotestować przed uprawnomocnieniem, nie wynika jasno z tekstu, czy to zrobił, czy nie. Jeśli pomiar głośności w budynku przy zamkniętych drzwiach i oknach jest grubo powyżej normy, a jeszcze jeśli jest zrobiony profesjonalnie,
  • Odpowiedz
Formalnie masz rację, pewnie adres jest ul.Żabiniec. Ale w praktyce ta myjnia bardziej leży wzdłuż Daszyńskiego i wjazd na nią jest niemalże wprost z tej ulicy ( ͡º ͜ʖ͡º)


@MandarynWspanialy: nie będę się na razie kłócił bo nie wiem jak to jest dokładnie usankcjonowane przez orzecznictwo spraw administracyjnych. Będę miał papiery to co innego. ;)

Wtedy zrozumiałem, że coś jest nie tak z tym "biznesmenem".


Też
  • Odpowiedz
2. Magistrat miasta #bielskobiala pomimo jego (i jego rodziny) wielokrotnych interwencji i wniosków od wielu lat zlewają temat.

3. W sprawę na chwilę obecną jest zaangażowany Wydział Architektury, WIOŚ, PiNB miasta Bielsko-Biała.

4. Następną instytucją zaangażowaną będzie Prokuratura Rejonowa,


@HanAssholeSolo: trzymam kciuki za sprawę, ale powiedz mi szczerze.
Skoro zajmuje się tym tyle instytucji z prokuraturą włącznie to co niby mamy zrobić?
Jechać tam i mu #!$%@?ć? ( ͡º ͜
  • Odpowiedz
  • 3
@piaskun87 nie. XD Plusować. Nie zaszkodzi, a może pomóc . ( ͡ ͜ʖ ͡) W sumie na początku też miałem mieszane uczucia. Ale jak zobaczyłem temat na własne oczy to zmieniłem zdanie.

Prokuratura to temat na poniedziałek, jeszcze nie jest w obiegu.
  • Odpowiedz
@HanAssholeSolo sprawdziłes czy w księdze wieczystej nie ma wpisanej działki jako tereny przemysłowe? Sprawdziłes jaki jest plan zagospodarowania terenowego?

Zanim zacznie się wzywać bezpodstawnie kontrole i denerwować przedsiębiorcę lepiej się upewnić czy ma się rację.
  • Odpowiedz
@HanAssholeSolo: po co ich wołasz? Sprawa nie dotyczy wykopu. Nawet nie jest z nim powiązana. Przywlokłeś problem znajomego i co, liczysz na to że Biaukov napisze do Magistratu? xD


@SunnO: Weźmie patronat nad sprawą ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@HanAssholeSolo:
A tak właściwie to co złego w tym, że prowadzi działalność? Wolnoć Tomku w swoim domku. O ile nie blokuje mu wjazdu do posesji i nie hałasuje po 22 to niech sobie robi co chce.
  • Odpowiedz
@HanAssholeSolo:
Jaka to jest myjnia? Bo przy samoobsługowych stwierdzono że cośtam szkodliwego jest emitowane i nie powinny być budowane w bliżej niż 50m od domów mieszkalnych. Nie wnikałem co dokładnie, interesowała mnie tylko odległość.
  • Odpowiedz
@HanAssholeSolo:
Tak w ogóle to coś bardzo eee "przychylnych dla przedsiebiorców" urzędnikow macie tam w Bielsku, skoro godzą się na taką działalność 15m od domu. Zaciekawiło mnie to. Wiesz może czy teren jest objęty planem zagospodarowania?Masz może jakąs mapę na której jest myjnia
  • Odpowiedz
  • 1
@Dandelion teren nie jest objęty planem zagospodarowania terenu. A od bielskiego magistratu można czasem dostać raka. I to dosłownie. Papiery już mam, będę wolał jutro albo w poniedziałek, bo najpierw muszę się przez nie przegryźć. Teraz robię grilla, więc tego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@HanAssholeSolo:
Jeżeli nie jest objęty planem zagospodarowania to sąsiad kumpla musiał dostać projekt decyzji o wydaniu warunków zabudowy i mógł wnieść sprzeciw. Jeżeli masz ten papier to sprawdź sobie jaki rodzaj inwestycji jest tam wpisany.
  • Odpowiedz