Wpis z mikrobloga

Mirki. Macie ochotę na aferę? Niedawno wpadłem na mojego cumpla z dawnych lat. Pogadaliśmy, wysłuchałem jego historii i zasugerowałem pomoc (jestem użytkownikiem vikop.ru od wielu lat, i sporo widziałem XD).
Otóż:

1. Kumpel ma za sąsiada typowego #januszebiznesu któremu się wydaje, że może wszystko i generalnie od wielu lat bardzo utrudnia mu życie swoimi "działalnościami gospodarczymi" (wcześniej kruszarnia betonu, a obecnie myjnia samochodowa znajdująca się ok 15 metrów od wejścia do jego domu rodzinnego).
2. Magistrat miasta #bielskobiala pomimo jego (i jego rodziny) wielokrotnych interwencji i wniosków od wielu lat zlewają temat.
3. W sprawę na chwilę obecną jest zaangażowany Wydział Architektury, WIOŚ, PiNB miasta Bielsko-Biała.
4. Następną instytucją zaangażowaną będzie Prokuratura Rejonowa, bo janusz był tak pewny siebie, że podpadł pod Kodeks Karny.
5. Jak zobaczyłem dokumentację, to mózg staje.

Plusować ten komentarz jeżeli jesteście zainteresowani (i wołani). Acha, darujcie sobie wpisy o zarzutkach itp. itd. bo wydaje mi się, że możemy pomóc.

@a__s @m__b @Moderacja

#afera #urzedasstory #bielskobiala #wykopefekt #sprawadlareportera #tematdlauwagi #januszebiznesu
  • 76
  • Odpowiedz
Patrzcie mirki co za debil xdd


@TotalDisaster: masz mnie. W sumie zawsze pisałem "acha" - jednak od mirka na poziomie zawsze się można czegoś nauczyć. ;)

jak masz do czynienia z bezczelnymi ludźmi to żadne służby Ci nie pomogą


@zugygoni: rób wpis na mirko w celu "zbadania terenu" (i zawołaj oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Lepiej robić cokolwiek niż biernie pogodzić się z otaczającą rzeczywistością.
  • Odpowiedz
@HanAssholeSolo: jak już będzie znalezisko to proszę i mnie zawołaj, bo póki co to tu tak jest opisane,jakby sąsiad zazdroscił januszowi jego biznesu i mu robi pod górę.

Żadnych dokumentów, żadnych badań, żadnych twardych dowodów, a janusz ma pewnie i pozwolenie na budowę i raport z oddziaływania na środowisko z RDOSiu i pozwolenie na użytkowanie.

A taka lokalizacja myjni to nic nadzwyczajnego, w wielu miastach tak jest. To już prędzej uwierzę,
  • Odpowiedz
No przepraszam mireczku ale mnie triggeruje ten blad strasznie.


@TotalDisaster: chciałbym mieć takie problemy jak Ty. XDDD Ale fakt masz rację.

jak już będzie znalezisko to proszę i mnie zawołaj,


@kupidyn_ciemnooki: jeżeli zaplusowałeś na górze to będziesz wołany.

Żadnych dokumentów, żadnych badań, żadnych twardych dowodów


Myślisz, że skakał bym do milionera bez dowodów. XDDD Będą w znalezisku.

bo póki co to tu tak jest opisane,jakby sąsiad zazdroscił januszowi jego biznesu
  • Odpowiedz
@HanAssholeSolo: przeczytałem większość Twoich wypowiedzi. Wszędzie piszesz, że są badania, są papiery, są jakieś przekręty, są tajemnicze kontakty z urzędnikami. Szukam dołączonych plików i nigdzie ich nie ma.
Także taki wpis mógłby dać byle pieniacz (bez obrazy), lepiej było najpierw zrobić znalezisko ze wszystkimi dowodami i dopiero wtedy robić szum.
  • Odpowiedz
przeczytałem większość Twoich wypowiedzi


@kupidyn_ciemnooki: to zwracam honor.

Wszędzie piszesz, że są badania, są papiery


proszę. Foto z protokołu kontrolnego. Aż ruszyłem dupę o pierwszej w nocy XD Norma nocna 45 dB. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Także taki wpis mógłby dać byle pieniacz (bez obrazy), lepiej było najpierw zrobić znalezisko ze wszystkimi dowodami i dopiero wtedy robić szum.


@kupidyn_ciemnooki: znalezisko znaleziskiem, sporo będzie z tym roboty.
  • Odpowiedz
@HanAssholeSolo:
Złożyłem pozew do sądu o odszkodowanie i wyznaczenie godzin pracy warsztatu, plus zawiadomienie Do Nadzoru budowlanego (samowola budowlana) i straży pożarnej o niewłaściwe gospodarowanie odpadami latwopalnymi (oleje, części samochodowe przy granicy z moją działką na otwartym powietrzu). Także ja działam i jestem pewien że prędzej czy później zamknę mu te działalnośc (pozew jest wspierany zeznamiami innych sąsiadów). Ale liczę się z tym że trochę to potrwa bo tak jak mówiłem,
  • Odpowiedz
@WuDwaKa: do znaleziska mogę wrzucić filmy ze sprzętem budowlanym janusza na którym jest widoczny jego numer telefonu i nazwa firmy? Czy muszę je zasłonić? Ja nie bardzo into RODO. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A o czym jest to wideo


@WuDwaKa: koparki i inny ciężki sprzęt budowlany robiący #!$%@? u kumpla za płotem. Ciężarówka zwalająca gruz na dość pokaźną kupę innego gruzu. Przemysłowa kruszarka do betonu itp. Oczywiście większość tego w tumanach kurzu. Nagrywane kartoflem (2013 r XD), ale niestety widać takie detale jak numer telefonu i tablice rejestracyjne. ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i wiadomo, film obrazujący "cichość" myjni w
  • Odpowiedz