Wpis z mikrobloga

@kczkdn nie łam się. Mój młodszy brat też m cukrzycę. Zachorował jak miał 11 lat. Pilnuje się z jedzeniem i teraz jest dwa razy większy ode mnie bo #!$%@? ostro na siłowni. Został trenerem personalnym i kończy fizjoterapię. Będzie dobrze.
  • Odpowiedz
Cukrzyca, nieuleczalna choroba, która wymaga ciągłego podawania insuliny do organizmu oraz unikania spożywania pokarmów wysoko węglowodanowych. Konsekwencje tej choroby są potworne, których nie da się uniknąć, a można jedynie spowolnić ich rozwój.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@John_Ruth_the_Hangman: Jasne, że są. Lantus chociażby. Niestety, czasami wysoki/niski cukier przed spaniem, może oznaczać dodatkowa pobudkę kontrolna w nocy. Tak profilaktycznie, bo wstawanie z niskim/wysokim cukrem nie jest niczym przyjemnym :p
  • Odpowiedz
  • 1
@kczkdn U mnie dwa lata temu ta sama sytuacja, typ pierwszy. Da się żyć, ale za każdym razem współczuję jak czytam, że dzieciaki dostają. Troche młodemu zmieni życie, trzymam kciuki.
  • Odpowiedz
@kczkdn: mój tato w wieku 13 lat zachorował na cukrzycę i do dzisiaj ma się świetnie, a teraz są znacznie lepsze insuliny niż kiedyś. Twój brat dostanie też pewnie refundowaną pompę. Nie ma czego zazdrościć, ale głowa do góry- da się z tym żyć.
  • Odpowiedz