Wpis z mikrobloga

Dobra praca w korpo albo jako urzedas to chyba jakis zart.
Jestem na praktykach ktore beda trwac przez dwa tygodnie w tzw. kommune (Taki urzad miasta/gminy tylko ze w Norwegii) Z moich pieciu godzin obserwacji Ci ludzie nic nie robia. Jestem na oddziale IT, raz na jakis czas odbiora telefon w miedzy czasie przerwa na kawke i pogaduszke o tym jak bylo na feriach we Wloszech.
Chyba troche zazdroszcze takiej luznej pracy i bezstresowego podejscia.
#praca #korposwiat #norwegia
  • 18
  • Odpowiedz
50-70tys koron


@naqu: nic mi to nie mówi xD korona to coś kolo 50gr?
Tak czy inaczej nawet jak za taką pracę dostają w miarę ok, to też by chcieli być w nieco lepszej pracy i zarabiać 100-150 tys koron.

czytałem tez o gościu, co do Danii poleciał samolotem, kupił tyle ile mógł legalnie alko, przespał się w hotelu i wyszło go to tak samo jakby ten alkohol kupił w norwegii
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hpiotrekh: legalnie można przewieźć litr wódki 2l wina i chyba 4l piwa. Więc jak policzysz to będzie powiedzmy 2000 koron, prom do Danii z Kristiansand kosztuje teraz powiedzmy z 400,alko jest tańsze w Danii, ale zapłać za hotel to w sumie wyjdzie drożej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@naqu: jedna ważna rzecz, oducz się szybko takiego postrzegania i dostosuj się. Jak idą na kawę idź na kawę, jak masz przerwę Rob przerwę. Inaczej będziesz robić za trzech
  • Odpowiedz
@PMV_Norway: Tak oczywiscie, nie robie z siebie niewolnika na sile. Chodze do szkoly i pracuje w miedzy czasie w sklepie i tez raczej nie jestem sklonny do wchodzenia w dupe, raczej wole pracowac na normalnm poziomie niz sie #!$%@? na smierc.
  • Odpowiedz
@PMV_Norway: tamten gość chyba miał jakieś tanie loty. Nie twierdzę, że to norma. Ale alko w Norwegii i Szwecji ani nie jest tak łatwo dostępne jak w PL, ani nie jest tanie, z tym to się chyba zgodzisz? w Polsce za taki zestaw byś zapłacił 80-100zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: tak jest jesli Polak przyjezdza do Norge i liczy kazda zlotowke. Jak pracujesz w NO i pijesz w NO to i tak stac cie na wiecej.
Butelka Corony czy Ringnes to usrednimy 35kr, w najbardziej ujowych z ujowych prace nie dostanies mniej niz 100kr na godzine czyli wychodzi, ze i tak w Norwegii za godzine pracy masz 3 piwa. W Polsce minimalna to 9.5zl na godzine czyli tez 3 piwa
  • Odpowiedz
Jak pracujesz w NO i pijesz w NO to i tak stac cie na wiecej.


@jasonfly: niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°) a już nie wspominając o rzeczach, które kosztują mniej więcej tyle samo, jak auta ;<
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: sa wyjatki, np auta spalinowe. Przyklad Kia Stinger 3.3l 370koni, w Norge cena to troche ponad million koron, w Polsce 237900 tys :D Tak, tak w Norge jest dwa razy drozsza.
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Samochody kosztujące mniej więcej tyle samo? Chyba żartujesz, albo nie patrzyłeś na ceny. Przykład pierwszy z brzegu - Insignia 2018 Sprots Tourer w Polsce od 105.000 zł, w Norwegii od 184.000 zł (405.000 nok). Samochody są droższe, używane również.
  • Odpowiedz