Wpis z mikrobloga

Mirko pomusz pilnie #prawo #praca

Rozowy pracuje u janusza na umowie zlecenie. Umowę ma do końca października. Zaczęła pracę jako studentka ale 3 tyg obroniła magistra. Janusz dziś jej napisał że dostanie wypowiedzenie z data obrony (od której minęło ponad 3 tyg) a nową umowę na datę dnia nastepnego dostanie jak ogarnie sobie jakąś gowno szkole policealną. Oczywiscie wybiłem jej takie deale z głowy.

Janusz argumentuje, że miała obowiązek go poinformować. Ma rację? Jak nie to niech #!$%@?.
  • 21
  • Odpowiedz
@szejk_wojak: Powinna go poinformować.

Po utracie statusu studenta podlega obowiązkowym ubezpieczeniom. Gość powinien wiedzieć o tym, żeby w odpowiednim momencie zaktualizować jej zgłoszenie do ZUS więc jest to problem.

Może i gościu cebuli z Waszej perspektywy, może płaci mało, ale umawiali się na jakieś warunki a Twoja różowa w międzyczasie zmieniła je nie informując go o tym, więc to ona postąpiła nie fair.

Na przyszłość lepiej mieć świadomość zarówno tego jak
  • Odpowiedz
a jesteś w stanie to podeprzeć jakimś paragrafem?


@szejk_wojak: oczywiscie ze tak. Ale co ci to da? Myslisz ze jak ci podam paragraf to dopiero wtedy bedzie miala obowiazek? xD
  • Odpowiedz
odprowadza mniejsze podatki


@kolorowe_jarmarki: składki, podatek się nie zmienia

miała obowiązek go poinformować


@szejk_wojak: miała obowiązek go poinformować. Przed podpisaniem umowy wypełniała kwestionariusz osobowy, gdzie podajesz takie informacje. Musisz je aktualizować na bieżąco.
Ale fakt faktem, że Janusz.
  • Odpowiedz
oczywiscie ze tak. Ale co ci to da? Myslisz ze jak ci podam paragraf to dopiero wtedy bedzie miala obowiazek? xD


@karer: To mi da, że póki co mam wypowiedzi że może #!$%@?ć jak i wypowiedzi że miala obowiązek więc mogę sobie rzucać monetą komu wierzyc. Ale już sprawdziłem i masz rację.

Pytanie co teraz? Nie jest tak że umowa de facto wygasła z dniem obrony? Czy to oznacza że gość
  • Odpowiedz
Pytanie co teraz? Nie jest tak że umowa de facto wygasła z dniem obrony? Czy to oznacza że gość może nie zapłacić za 3 tyg pracy?


@szejk_wojak: w takim wypadku moim zdaniem umowa nie wygasla. Jednak koles teraz ma prawo dochodzic od twojej dziewczyny zwyzki podatkowej ktora musial za nia zaplacic. Ma tez prawo zmienic jednostronnie umowe od momentu gdy sie dowiedzial o jej statusie poniewaz zmienil sie stan faktyczny. Czyli
  • Odpowiedz
Najlatwiej to oczywiscie osiagnac poprzez podpisanie nowej umowy tak jak koles proponuje.


@karer: No właśnie tylko koleś proponuje zapisanie się do jakiejś gówno szkoły a na to zgody nie będzie. Można zaproponować zatem nową umowę z niższą stawką na zrekompensowanie składki..
  • Odpowiedz
Można zaproponować zatem nową umowę z niższą stawką na zrekompensowanie składki..


@szejk_wojak: tylko jesli nie spadnie ponizej stawki minimalnej. Jesli spadnie to problem goscia bo to on musi oplacac minimalna.

PS wogole to sytuacja zawsze troche ciezka bo twoja dziewczyna nie poinformowala typa.
  • Odpowiedz
Można zaproponować zatem nową umowę z niższą stawką na zrekompensowanie składki..


@szejk_wojak: serio wolicie dostać mniejsze pieniądze zamiast pójść w 15 min się zapisać do jakiejś gówno szkoły żeby tylko dostać status studenta? Kompletnie tego nie kumam ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@karer: no to nastąpi jakieś wyrównanie ze strony różowego za niezapłacone składki ale chyba nie ma tak że nie dostanie ani grosza? Koniec końców umowa obowiązywała i praca została wykonana.
  • Odpowiedz