Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak żyć? Tak, po prostu, mam pytanie jak #!$%@? żyć w tym kraju?
Piszę nieco #!$%@?, bo zapożyczyłem się u rodziców na kupno gruza do dojazdów do pracy. Teraz ten gruz stoi u mechanika z zesranym na amen silnikiem i muszę wyłożyć 2,5 tysiąca na naprawę (swap silnika w gruzie za 6 tysięcy).
Jeżdżę MPK, bo nie mam kasy na naprawę, wydajemy z różową 1400 zł na wynajem obskurnej kawalerki, nie mamy mieszkań po rodziców, aut, gotówki w prezencie też na osiemnastkę żadne z nas nie dostało.
Co prawda dopiero wchodzimy w rynek pracy, a różowa jeszcze jest na stażu, ale nie wyobrażam sobie tego.
Czego sobie nie wyobrażam?
Kupna mieszkania, auta droższego niż takie za 10k, jedzenia dobrych rzeczy, a i moje marzenia o ślicznym zegarku poszły w #!$%@?, bo nas nie stać.
Jak #!$%@? to wszystko ugryźć? Nie jestem półgłówkiem, ale wszystko mnie dołuje, bo znajomi dookoła śluby biorą, mieszkania kupują, a my od trzech miesięcy odłożyliśmy 600 zł.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 135
@AnonimoweMirkoWyznania: Dlatego bo jesteś dzbanem. (Poniższy post jest o tych, którym rodzice nie są w stanie pomóc, tj kupić nawet laptopa).

0. [W Polsce nie żyje się jak na Zachodzie, tak jak w Kambodży siła nabywcza jest jeszcze niższa. Więc #!$%@? się o brak zachodniego standardu na zyciowym starcie jest ... głupie. Tak jak #!$%@? się Etiopczyka, że nie stać go na mieszkanie w bloku i wakacje.]

1. Nie stać Cię
Mireczku nie jest tak źle. Oboje macie pracę, mieszkacie na swoim, masz samochód (zepsuty, fakt, ale masz). A mimo wszystko jeszcze oszczędziłeś prawie pół wypłaty. Najważniejsze, masz łeb na karku. Chyba nie ma co narzekać? . Sporo ludzi zarabia 2-3x tyle i jeszcze ma długi. Z roku na rok będzie tylko lepiej. Tylko nie trać zimnej krwi, będzie
dobrze!
kup sobie motor 125 za 5k (prawo jazdy b) i w mpk pozostaje ci zima - i bardzo dobrze, bo samochod zima to tyle samo problemow ile luksusu


@Toszeron: W większy mieście kradną takie motocykle na potęgę. Poza tym skąd wziąć 5k?

Jak rozowa znajdzie prace to kupcie sobie mieszkanie, bo placic za wynajem tyle to jakas zydokomuna


@Toszeron: 20% wkładu własnego + notariusz + mnóstwo innych pierdół, a nie
@AnonimoweMirkoWyznania: w korpo w W-wa najbadziewniejsze stanowisko 3k na lape. Wymagany jezyk obcy. Nie umiesz? ucz się a w miedzy czasie idz do Lidla na kase 2.8 - 3.4k brutto. Mieszkajac w 2 osoby macie na reke 6k. 2k oplaty kawalerki reszta na #!$%@?. Po 5-7 latach w korpo bedziesz miec za samo przeiedzenie na reke 5-7k co razem daje 10-14k a to juz mozna zyc normalnie. Przestancie tak #!$%@? ze
Jak ktoś nie jest półgłówkiem, to w Polsce sobie radzi doskonale.


@wqdqweff po 5 latach pracy jako spedytor pod Warszawą mogę stanowczo przyznać że skończ wpierw edukację zamiast #!$%@?ć takie bzdury xD kto ma łeb na karku wyjechał już dawno

@AnonimoweMirkoWyznania wyjedzcie za granicę i zacznijcie od początku. Po paru latach bedziecie sobie dziekowac za podjecie tej decyzji
@MisiuMisiu: Jakoś w moim mieście (50k ludzi) 80% zabudowy to same chałupy po kilkaset tysięcy do tego większość ma po 2 auta ze średniej półki. Pod blokami to samo, wszystkie ładnie zrobione, zadbane, auta poniżej 10k na parkingach nie widuje się żadnego więc nie #!$%@? że w tym kraju żyje się tak źle. Przeciętny polak żyje na przyzwoitym poziomie i nie wiem po c*uj ciągle wspominacie o marginesie społecznym z przychodami
@wqdqweff gdzie tak napisałam? Właśnie o tym mówię, że jeśli znasz jezyki to zarabiając i prowadząc normalne życie na zachodzie możesz odłożyć więcej pieniędzy w krótszym czasie i szybciej zrealizować swoje życiowe cele unikając przy tym zbędnej frustracji funkcjonowania w srodowisku pełnym pułapek jakim jest dzisiaj polski rynek pracy. Im szybciej to zrozumiesz tym lepiej dla ciebie.
@AnonimoweMirkoWyznania: typie xD wlasnie opisałes typowy obraz polaka co bedzie harować do usranej smierci.

Zamiast myslec o tym jak sie rozwijac i #!$%@? z tego kraju na normalnych warunkach to zapuszczasz korzenie i #!$%@? sie na swoje zycie bo juz stworzyles swoje zobowiazania i nie wiesz co dalej robic wiec bedziesz sie srac do konca zycia