Wpis z mikrobloga

  • 1
Ciekawi mnie jedno: Morawiecki jest premierem od roku. Dlaczego te taśmy wyszły teraz i kto je tak naprawdę upublicznił? W dupie mam tego gościa, ale ta myśl przeraża mnie równie mocno: jakie taśmy i na kogo jeszcze nie ujrzały światła dziennego?
#polityka #teoriespiskowe #pis #bekazpisu
  • 10
  • Odpowiedz
Dlaczego te taśmy wyszły teraz


@Iudex: wybory

kto je tak naprawdę upublicznił?


@Iudex: frakcje morawieckiego i ziobry walczyły ze sobą jeszcze za czasów premierowania beaty szydło. onetowi taśmy udostępnił sąd. kto jest ministrem sprawiedliwości?
  • Odpowiedz
Dlaczego te taśmy wyszły teraz i kto je tak naprawdę upublicznił?


@Iudex: Te taśmy upublicznił Sąd Najwyższy

@stan-tookie-1: uważasz, że Sąd Najwyższy, który walczył o swoją niepodległość wysyłając pytania do Brukseli/Strasburga (do UE) jest całlowicie podległy Ziobrze? I właśnie dlatego wysyłał te pisma do UE?

Mieli możliwość się "odgryźć" na rządzie to to zrobili. Proste. Tutaj nie ma żadnej większej filozofii, a że ktoś z PiS posądził SN o stronniczość
  • Odpowiedz
ale sytuacja gdzie sędziowie robią coś żeby "się odgryźć" na rządzie to byłby nie lada skandal, ale może masz rację.


@stan-tookie-1: jak dla mnie to już skrócenie kadencji pani prezes SN za pomocą zwykłej ustawy zakrawa na skandal. Całej reszty nawet nie chce mi się komentować, bo im dłużej się temu przyglądać tym jest smutniej.

W każdym razie SN w mojej opinii działał w zakresie prawa. Teoretycznie miał prawo udostępnić i
  • Odpowiedz
jak dla mnie to już skrócenie kadencji pani prezes SN za pomocą zwykłej ustawy zakrawa na skandal.

Teoretycznie miał prawo ...i to zrobił.


@imateapot: jednak sytuacja gdzie sędziowie działają żeby zaszkodzić premierowi wydaje się niepokojąca.
  • Odpowiedz
Wszystko powinno być utajnione?


@Andreth: na przykład mogłoby być wszystko odtajniona za wczasu, a nie na kilka tygodni przed wyborami. tutaj ktos podał teorię, że to mogło być celowe działanie sędziów żeby oddać cios w kierunku pisowców - gdyby tak było to byłby skandal.
Jak zobaczysz, ja z kolei wczesniej bardziej skłaniałem sie ku teorii że to frakcyjna walka w Pisie.
  • Odpowiedz
A to jak sąd udostępnia akta sprawy


@Andreth: Po mniej więcej tygodniu od ich wpłynięcia do sądu. A akta te liczą kilakdziesiąt tomów. Sąd nawet nie miał technicznych możliwosci się z nimi zapoznać. A przecież akta udostępnia dopierow wówczas, gdy się z nimi zapozna i zobaczy, że można je udostępnić.
Tu mamy kolejny odcinek wojenki, tym razem upolityczniiony SN od razu poleciał z materiałem do Onetu,
  • Odpowiedz