Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #komputery #siecikomputerowe Mirki i Mirabelki - zarówno telefon jak i laptop podłączone do tej samej sieci wifi w standardzie 5ghz a mimo to na telefonie 120mbps a na laptopie 5. Notabene na laptopie jeszcze rano wszystko hulało, zauważyłem spowolnienie jakoś po południu. Co może być przyczyna takiej „blokady prędkości”? Laptop to Dell Inspiron P69G, telefon to Iphone 8.
  • 12
  • Odpowiedz
@lis6502: Tylko że rano jeszcze na lapku śmigało. I teraz zastanawiam się CO mogło tak przyhamować neta po wifi. Czy jakiś wirus czy Microsoft wprowadził kolejną ciekawą aktualizację np. zmieniającą ustawienia kart sieciowych (najpierw kasować pliki, potem spowalniać neta, hm) czy coś jeszcze innego. Póki co dałem reset ustawień sieciowych i dalej to samo.
  • Odpowiedz
@lis6502: Restart laptopa i routera był ;) w konfiguracji czysto, poza tym jestem jedynym użytkownikiem tego routera i nikt inny dostępu do niego nie ma. Speedtest pokazuje teraz 16 mbps. Tyle samo uploadu. Tym tempem do jutra może dojdzie do 120 mbps z telefonu :P dzięki za pomoc Mirku, zobaczymy co przyniesie nowy dzień i najwyżej się odezwę na PW o pomoc.
  • Odpowiedz