Wpis z mikrobloga

#prawo

Mam taki problem. Wpłaciłem 3 dychy zaliczki na poczet rezerwacji miejsca w szkole tańca (kurs). Kurs miał się rozpocząć 8 października, ale jakoś nie mogą zebrać ludzi i się nie rozpoczyna. Zirytowało mnie to, bo nikt nie poinformował mnie, że taka sytuacja może mieć miejsce. Wobec tego, poprosiłem o zwrot zaliczki.

Napisałem przedwczoraj, do tej pory nie dostałem odpowiedzi. Nie dostałem też informacji, że kurs się rozpocznie - miałoby to mieć miejsce w najbliższy poniedziałek, więc pewnie znowu przełożą xD Szkoła ma w swoim regulaminie zapis, że zaliczka jest bezzwrotna. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Nie mam zamiaru korzystać z ich usług.
hanksters - #prawo

Mam taki problem. Wpłaciłem 3 dychy zaliczki na poczet rezerwac...

źródło: comment_J4AQboJxPHpubJ18n2HaZ4iL5pdiAT8P.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@hanksters jak dobrze kojarzę fakty to nie ma czegoś takiego jak bezzwrotna zaliczka, upewnij się czy nie pisze w regulaminie zadatek, wiele osób używa tego zamiennie a to nie to samo, co odczułem na własnej skórze
  • Odpowiedz
@Campell: na 100% zaliczka. Zaliczka na poczet kursu ma charakter bezzwrotny, w wyjątkowych przypadkach można przenieść ją na poczet innego niż pierwotnie wybrany kurs. Tak mówi regulamin.
  • Odpowiedz
@hanksters: Możesz np. w godzinach szczytu omyłkowo wkleić fanpage do jakiejś losowej, niech będzie, szkoły tańca. Tu na mirko. Za 3 dychy nikt się sprawą nie zainteresuje, a jeśli nie zwracają zaliczki i sami jej nie oddadzą, to wątpię żebyś coś wskórał.
  • Odpowiedz
@hanksters: czy w regulaminie byla zastrzezona mozliwosc zmiany terminu na wypadek ktory wystapil? Jesli nie to wypowiedz umowe ze wzgledu na niedotrzymanie przez szkole istotnych warunkow umowy (data rozpoczecia) i zazadaj zwrotu wszystkich poniesionych kosztow.
  • Odpowiedz