Wpis z mikrobloga

@przemytnik: nie znam nikogo, ale powodzenia :) jak na WPT to szukaj może gdzieś FAT lub Popowice? Na tych drugich bywa całkiem tanio. No i standardowo, przyklejasz się do olx i odświeżasz co 20 minut [chociaż podobno na gumtree jest dużo mniej chętnych na mieszkania, więc może tam będzie prościej coś wyhaczyć].
@przemytnik: to bedzie ciężko, bo kawalerka w takiej cenie będzie dostępna przez jeden dzień. Ja szukałam ostatnio i wyglądało to tak:
1. Pojawia się fajne mieszkanie na olx
2. Dzwonię 20 minut od wystawienia ogłoszenia
3. Jestem trzecią dzwoniącą osobą, umawiam sie na oglądanie na ten sam dzień
4. Oprócz mnie 10 chętnych zdążyło sie umówić na oglądanie dopóki właścicielka nie wyłączyła telefonu z powodu zbyt dużej ilości chętnych
5. Pani
@r__k: trochę mnie tym przeraziłaś szczerze mówiąc :/

To chyba za wcześnie żeby jeszcze szukać skoro chcę od grudnia. Prace zaczynam w systemie zmianowym 6 - 14 -22 to licze, że korki mnie ominą.
@przemytnik: może nie będzie tak źle ;) po prostu przygotuj się na walkę :D ja też brałam mieszkanie w najgorętszym okresie, więc bylo ciężej :) po prostu dużo cierpliwości i polecam wspominać, że możesz podpisać najem okazjonalny, to może przekonać wynajmujących
@r__k: wszyscy sie rzucają na najem okazjonalny, a to tylko nabijanie kasy notariuszom. Nie ma konsekwencji za wygaśnięcie możliwości zamieszkania pod wskazanym adresem. Wtedy wynajmujący jest w jeszcze gorszej sutacji, bo przykładowo trzy miesiące nie płacisz, miesiąc wezwania do zpałąty i kolejny miesiąc na wyprowadzke i dopiero tutaj sie okazuje, ż enie amsz gdzie. Wtedy gmina grzecznie musi znalzc lokal zastepczy
@katius: nie mogę tego nigdzie znaleźć. Widziałam tylko gdzieś, że jeśli nie będzie mógł dłużej korzystać z danego lokalu, to musi zgłosić nowy adres pod rygorem natychmiastowej eksmitacji
@przemytnik: biorąc pod uwagę co się ostatnio w kwestii wynajmu w mieście #!$%@? za tę cenę oferuję miejsce w piwnicy na Nowym Dworze, bo mi pierwszy raz od 30 lat się jakieś #!$%@? wkradły, a spróbuj nosem kręcić to inaczej porozmawiamy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Prace zaczynam w systemie zmianowym 6 - 14 -22 to licze, że korki mnie ominą.


@przemytnik: "mniejsze pół" Wrocławia tak pracuje, więc nie ominą. Będą tylko mniejsze, niż jakbyś pracował 8-16. Zresztą w tym mieście korki nikogo nie omijają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)