Wpis z mikrobloga

Dopiero 3 miesiące temu został wprowadzony wąski krój liter na tablicach, a już teraz takie tablice ma chyba co piąte auto (albo nawet i więcej) - to tylko pokazuje jak kolosalnie duża jest rotacja tablic (wcześniej ciężko to było ocenić "na oko" bo trzeba było wiedzieć na jakim etapie jakiej serii wydawania jest każdy powiat). Przy okazji mamy też kolejny debilizm - jak zgubisz tylko jedną tablicę według starego wzoru to będziesz musiał wymieniać obie, tylko dlatego że stara nie ma wąskich liter xD

#samochody #motoryzacja #tablicerejestracyjne #bialeblachy
o.....y - Dopiero 3 miesiące temu został wprowadzony wąski krój liter na tablicach, a...

źródło: comment_TLVPVrA7s7XT57YEYRioQM5zuxplRcCM.jpg

Pobierz
  • 9
@Jestem_Tutaj:
Porównaj sobie na zdjęciu - wszystkie auta poza Seicento mają węższe litery (aczkolwiek to nie dotyczy powiatów gdzie wydawano już tablice ośmioznakowe ABC12345 - one już wcześniej miały zwężone znaki, ale teraz to już jest na wszystkich tablicach)
@camaro98 O trzeba by od podstaw wszystko od zera ogarnąć, bo nie wyobrażam sobie żeby teraz auto kupione w Krakowie miało na zawsze blachy krakowskie, bez sensu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@oficer-prowadzacy: ja już to ostatnio rozpracowałem dlaczego jest taka rotacja. Większość swoich aut nie naprawia, tylko jeździ, aż się zacznie walić, wtedy sprzedaje do mniej wymagającego użytkownika i wtedy dla niego jest ok, i znów jak wg niego zaczyna się walić to on pcha to dalej... Dlatego stan aut u nas jest tak tragiczny bo prawie nikt ich nie serwisuje.