Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@Agemaker: daj argument, a nie wyzywasz. To ty jesteś typowym wykopkiem, który udaje, że coś wie i że jest specjalistą w temacie. Jesteś prawnikiem? To podaj podstawy prawne.

@kefaise: oprogramowanie jest włączone z dozwolonego użytku. Tak jak za ściąganie (bez udostępniania) w domu filmów i muzyki nie ma kary, to za ściąganie oprogramowania jest.

Powiedz która szkoła wydaje kasę na licencje na obrazki?

Wszyscy się myślicie, wszyscy nie macie racji.
@mk321: ale mnie chodzilo tez o to w jaki sposob te materialy sa pokazywane. Mozna sie spotkac z tym ze sa one czescia prezentacji i nawet nie ma podanego zrodla.

Jezeli chodzi o wystwietlanie obrazkow z google to sprawa jest dosc dziwna. Google jest przeciez przykladem tego, jak prawa autorskie sa lamane, uwzgledniajac te tresci w swoich wynikach wyszukiwania (i zarabianiu na nich). Nie tyczy sie to tylko Google Images.

Nie
@frytusia: dawno temu w gimnazjum poprosiliśmy nauczyciela na informatyce o wydrukowanie nam zdjęcia bobra, bo było nam potrzebne. Stanęliśmy więc obok jego monitora, wpisał w google "bóbr", a resztę dopowiedz sobie sama ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od tamtej pory już nigdy nie stanęliśmy za plecami nauczyciela przed jego monitorem, na wyraźne życzenie nauczyciela :)
@mk321 jestem zawodowym fotografem, nie prawnikiem. Używanie materiałów w celach edukacyjnych może odbywać się wyłącznie na prawie cytatu (odsyłam do ustawy). Ale nawet użycie na prawie cytatu musi umożliwiać licencja na jakiej dany obraz jest udostępniony w sieci. Nie mozesz sobie wejść w google i bezczelnie #!$%@? zdjęcia po tak ci się podoba, znaczy możesz ale wtedy szykuj portfel bo autor może cię dojechać co z resztą skutecznie robię z nauczycielami debilami.
jestem zawodowym fotografem, nie prawnikiem. Używanie materiałów w celach edukacyjnych może odbywać się wyłącznie na prawie cytatu (odsyłam do ustawy). Ale nawet użycie na prawie cytatu musi umożliwiać licencja na jakiej dany obraz jest udostępniony w sieci. Nie mozesz sobie wejść w google i bezczelnie #!$%@? zdjęcia po tak ci się podoba, znaczy możesz ale wtedy szykuj portfel bo autor może cię dojechać co z resztą skutecznie robię z nauczycielami debilami.


@
@gnomos najlepiej i najłatwiej później do udowodnienia jest wrzucić rodzaj licencji do pliku exif jako notatkę i albo pod każdym zdjęciem jeśli na stronie umieszczamy pojedyncze zdjęcia albo jako adotację do całej wrzutki na stronie. Można wrzucić to jako podstronę jeśli wszystkie zdjęcia umieszczamy na tej samej licencji ale raczej mało ludzi tam wchodzi.