Wpis z mikrobloga

Miałem sobie odpuścić całe te podsumowanie, ale zaczyna mnie wkurzać ta jutubowa mitomania, hipokryzja, drapanie po pleckach i manipulowanie widzami.
Bombelek, który wiedząc, że zbliżała się aferka z klaunem, szybciutko nagrał film o pseudo spowiedzi i zmianie, żeby uciszyć sprawę przed rozglosnieniem, dzieci wszystko łyknęły. Gural ze swoja przemiana i kotkami. Rafonix zrywajacy na niby z dziewczyną dla wyświetleń. Teraz Atory i inni komentujący tę akcje z wykopem. Jutuberzy już nawet nie starają się kłamać w jakiś ukryty sposób, bo wiedzą, że to co mówią jest i tak najczystszą prawdą dla oglądających ich dzieci, bo są ich idolami.

Co do filmiku Atora i tego drugiego. Z jednej strony rozumiem uprzedzenie do tego co znajduje się na wykopie, bo na tym portalu rzeczywiście jest sporo syfu. Rozumiem też, że interesowanie się życiem czyjejś matki nie jest okej, ale z drugiej strony nie powinno też nikogo dziwić, że życie osoby publicznej jest omawiane na portalu z dziesiątkami tysięcy użytkowników. Zostając osobą publiczną powinno znać się też te minusy bycia znanym.

To czego jednak nie rozumiem to tego, że wiedząc jaki macie wpływ na swoją widownię robicie filmik bez żadnego przygotowania i srawdzenia jak ta sprawa rzeczywiście wyglądała na wykopie. Z miejsca uznajecie, że to fejk, manipulacja i akcja powstała tylko w celu udupienia kogoś. Jesteście też wielce zszokowani, że życie osoby publicznej jest komentowane na forach społecznościowych.

Postaram się opisać jak cała ta sprawa wyglądała z perspektywy wykopu i czy rzeczywiście cała akcja to spisek na biednego jutubera. Bo według mnie o żadnym spisku nie ma raczej mowy, a w najgorszym przypadku możemy mówić o pomyłcę i ogromnym zbiegu okoliczności.

Zacznę od info dla moderacji, bagiet etc.

Treść, która publicznie, lecz bez rzetelnych dowodów sugeruje konkretnej osobie negatywna zachowania.

Od razu zaznaczam: w moim wpisie nie mam zamiaru nikogo obrażać, ani sugerować "negatywnego zachowania". Mój wpis jest tylko dyskusją, w której na podstawie znanych faktów, chcę porównać dwie osoby. To jakie wnioski wyciągną inni zależy tylko od nich. Zdjęcia, które umieszczę są publicznie dostępne, autorzy tych zdjęć sami je upublicznili wrzucając je na odpowiednie portale. Mimo wszystko, nie będę tu umieszczał żadnych nazwisk, a zdjęcia zostaną odpowiednio ocenzurowane, aby zapewnić ich autorom anonimowość. Jeszcze raz powtarzam, post nie ma na celu nikogo obrażać, pomawiać itp. Jest to jedynie sprawozdanie całej tej aferki Jeśli mimo to wpis zostanie uznany za nieregulaminowy proszę o usunięcie, zamiast insta bana. Na prośbę właściciela zdjęć mogę też usunąć zdjęcia/wpis.

Przejdźmy do podsumowania.
Wszystko zaczęło się od gali FameMMA 2, na której w kilku kadrach pojawiła się pewna kobieta z dość specyficzną fryzurą.
Na tagach związanych z FameMMA pojawiły się plotki, że kobieta ma konto na portalu Roksa. Użytkownik @Dambibi umieścił wpis, w którym [napisał](https://www.wykop.pl/wpis/35928723/o-#!$%@?-oficjalnie-potwierdzam-ze-ta-karyna-z-afto/), że to rzeczywiście ona i sam korzystał jakiś czas temu z jej usług.

Oczywiście nikt wtedy nie wiedział, kim jest ta kobieta, więc wszystko przeszło bez echa. Wczoraj użytkownik @Batman03013 (rip), na podstawie tego co tydzień temu napisał użytkownik @Dambibi skojarzył kilka rzeczy i wrzucił post, w którym porównał wygląd kobiety z gali do matki znanego youtubera, oraz kobiety o pseudonimach: Shakira, Beatris, Sensual itp. na portalu Roksa. Od tego zaczęła się cała lawina, w której mnóstwo użytkowników próbowało dowiedzieć się czy kobieta z gali, matka celebryty oraz pani z portalu eskortowego to jedna i ta sama kobieta.

Fakt, że kobieta z gali jest matką celebryty dość szybko został potwierdzony, tutaj nie było większych wątpliwości, ponieważ dostępny był jej wizerunek bez cenzury to łatwo można go było porównać z fejsbukiem matki jutubera.
Cała drama skupiła się na tym czy matka celebryty oraz pani z ogłoszenia to jedna osoba.
Użytkownicy do porównywania korzystali z dwóch rzeczy: profilu fb matki oraz profilu Roksa kobiety zwanej m.in Beatris.

Zacznijmy od tego czy mógł to być fake lub manipulacja zdjęciami, profilami itp.
Konto na FB (teraz już usunięte) było raczej prawdziwe, dane się zgadzały, na profilu były zdjęcia i posty wrzucane w 2016/2017 roku oraz polubienia kontentu jej syna.
Konto na Roksie też nie wygląda na fake lub manipulację, zdjęcia wyglądają na autentyczne, profile owej kobiety sięgają kilku lat wstecz, a sama kobieta ma sporo opinii na forach związanych z jej profesją. Na google cache i web archive można też znaleźć wygląd zdjęć/profili sprzed miesięc czy lat.
Tak więc jeśli to nie jest jakiś plan masterminda wymyślony kilka lat temu to raczej nie ma mowy o fejkach i oszustwie. Co najwyżej możemy mówić o sporym zbiegu okoliczności.

Dobra za bardzo się rozpisałem z tym wstępem, przejdę teraz do konkretów, a mianowicie do tego co znaleźli użytkownicy wykopu porównując oba profile oraz zdjęcia z gali.

1. Te samo imię na profilu FB oraz ogłoszeniach portalu Roksa. W obu przypadkach napisane zdrobniale.

2. Chyba najbardziej znane zdjęcie
Screen jednego z użytkowników wykopu (niestety nie pamiętam nicku). Pierwsze zdjęcie przedstawia zdjęcie kobiety z gali FameMMA2, drugie kobietę z Roksy. Zdjęcie po prawej jest oryginalne, można je znaleźć na Roksie. Zdjęcie z lewej zostało ocenzurowane przez użytkownika wykopu. Czy zdjęcie zostało przerobione? Według niego jedynie co zrobił to trochę je rozjaśnił i dodał cenzurę. Jeśli ktoś chce sprawdzić oryginalne zdjęcie to znajdzie bez problemu na powtórkach z gali. Tak czy inaczej porównując twarz, usta oraz włosy zarówno na zdjęciu powyżej jak i zdjęciach oryginalnych można zobaczyć spore podobieństwo.

3. Taki sam/podobny ubiór oraz wcięcie na szyi
Drugie popularne zdjęcie, które latało na wykopie. Oba zdjęcia oryginalne z fb oraz roksa, z dodaną cenzurą.
Tutaj głównym tematem dyskusji był ubiór. Według wielu osób jest to ten sam zestaw, szczególnie widać to po kroju na prawym rękawie. Można też zauważyć, że w obu przypadkach zestaw tego ubioru składa się tylko z prawego rękawa, lewa dłoń jest goła.
Druga sprawa, o której było trochę ciszej to wcięcie na szyi (w literkę V), w obu przypadkach jest podobne i widać to też na wielu innych zdjęciach. Możecie sami wywnioskować czy jest to tylko podobieństwo lub przypadek czy nie.

4. Naszyjnik i kolor włosów
Ponownie, oba zdjęcia oryginalne tylko z dodaną cenzurą. Tutaj kwestią dyskusji był naszyjnik, nie będę się rozpisywał, są dość podobne. Mimo wszystko ze względu na to, że zdjęcie po lewej jest oddalone to ciężko coś potwierdzić w 100%.
Druga sprawa to kolor włosów, ale opiszę to w następnym punkcie.

5. Kolor włosów zmieniał się w przypadkach obu kobiet w bardzo podobny sposób, w podobnym okresie czasowym.
2017~ - Jaśniejsze, kręcone blond włosy. Nie były w stylu "makaronowym" jak te najnowsze. btw. polecam też przyjrzeć się figurze kobiet.
środek 2018 - Posłużę się zdjęciem z poprzedniego punktu. Włosy czerwone, mocno kręcone. Ten czerwony nie jest tutaj za bardzo podobny, ale trzeba dodać kwestię światła i retuszu zdjęć. Bardziej chcę zaznaczyć sam fakt zmieniania kolorów w tym samym okresie czasu.
Październik 2018 - Tutaj zdjęcie z pierwszego punktu. Długie, geste, ciemne blond, bardzo specyficzne i rzadko spotykane.
Jeśli chodzi o daty to sugerowałem się tym, kiedy zdjęcia zostały wrzucone.

6. Polubienia na fejsbuku, tutaj dwa podpunkty:
a) Buty - Mama jutubera miała w swoich polubieniach dokładnie ten sam model butów, który nosi kobieta z ogłoszenia na swoich sesjach.
b) Fotograf - polubiony profesjonalny fotograf, na którego stronie możemy zobaczyć, że zajmuje się m.in aktami, w tym zdjęciami do portalu Roksa Zostawiłem dane fotografa, żeby można było samemu zweryfikować jego stronę. Podaje się jako firma, więc chyba nie ma problemu.
Możliwe, że ten podpunkt jest trochę na "siłę", ale jak wrzucać to wszystko.

7. Tutaj bardziej podsumowanie tego co wiemy o kobiecie z ogłoszenia na portalu Roksa.
- Według opinii na garsoniera oraz po ogłoszeniach można wywnioskować, że działa w różnych miastach od kilku lat, ale jedna osoba na garso twierdzi, że miasto w którym normalnie mieszka to Warszawa (to samo, w którym mieszka jutuber z rodzicielką)
- Wieku nie można brać na poważnie, bo w każdym ogłoszeniu jest inny, raz 33, innym razem 36 czy 35 lat. Według osób na garso ma ponad 40.
- na w/w forum są też wpisy, że kobieta miała cesarkę

Co do punktu siódmego to nie są fakty, a jedynie opinie użytkowników garsoniera, wrzucam jedynie to co wyczytałem. Linków czy screenów nie podaję, bo można samemu łatwo znaleźć. Nie wiadomo ile w tym prawdy, ale mogę na pewno potwierdzić, że to nie jest jakiś fejk wykopkowych multikont, bo te opinie są sprzed miesięcy czy lat.

Czy te podobieństwa są na siłę? Po części pewnie tak, ale biorąc pod uwagę, że nie są to znaleziska gromadzone miesiącami tylko dwa dni, dodatkowo użytkownicy mogli porównywać to wszystko na podstawie tylko kilkunastu zdjęć, więc ilość znalezionych podobieństw jest dość zaskakująca.

W sumie to by było na tyle. Teraz pytanie do jutuberków, którzy komentowali lub chcą skomentować całą sytuację mówiąc jaki to wykop zły i szkalujacy:
Zakładając nawet, że to dwie różne osoby. To jest rzeczywiście dziwne, że wybuchła tutaj taka afera? Bo mnie według mnie biorąc po uwagę liczbę podobieństw i zbiegów okoliczności to nie jest dziwne.

Rozumiem, że niezależnie od prawdy całość jest dość krzywdząca dla Jutubera i jego matki. Ale zamiast nagrywać filmiki mówiące, że całość to akcja hejterow to wypadałoby zobaczyć, że nie do końca tak jest. Jesli sytuacja wyniknęła z wielkiej pomyłki to chyba lepszym podejściem będzie nagranie filmiku na spokojnie, w którym zdementuje wszelkie plotki argumentami/dowodami.

#danielmagical #patostreamy #adrianpolak #famemma #boxdel #rafonix #rafatus #bystrzaktv #gural #ozdoba
  • 82