Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta Natrafiłem na fb na takie zdjęcie p.Wassermann, razem z podpisem na dole. Ciekaw jestem opinii wykształconej elity wykopu z #prawo - czy partia polityczna to instytucja państwowa? Bo w Konstytucji jest, że partia polityczna jest to "dobrowolna organizacja"? Może ktoś wie, bo z czystej ciekawości gugluje i gugluje i nie mogę tego ogarnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeszcze dorzucę #krakow i #wybory
Pobierz
źródło: comment_pKVdKE4mDvFNhN5nW9DYpe8V50QxJETP.jpg
  • 4
@raj: no patrz czyli jednak ślepy jestem XD dzięki! zakładam, że po prostu mój mózg połączył tą panią razem z Jakim, który ponoć też bezpartyjny i taki kwiatek wyszedł - wielkie dzięki!
@crbman: Przepis ten nie znajduje zastosowania, jeśli pośrednictwo następuje w innym celu, niż w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. "Wywalczenie więcej dla Krakowa" nie jest ani korzyścią majątkową, ani osobistą, skoro ma być korzyścią DLA MIASTA. Wasze rozważania, czy partia polityczna jest instytucją państwową, są więc bezprzedmiotowe.
@benquick no ale wydaje mi się, że podczas kampanii wyborczej to jest trochę inaczej nie? Jakby była prezydentem to spoko - stwierdza fakt że może zrobić więcej dla Krk bo zna ludzi w rządzie. Ale podczas kampanii kiedy porównuje się do obecnego prezydenta i mówi że ona ma kontakty w rządzie i może więcej niż obecny prezydent, w domyśle jest "głosujcie na mnie" a wybór na prezydenta miasta chyba będzie korzyścią zarówno