Wpis z mikrobloga

@DorodnyTucznik:
Chciałbym sie dowiedzieć za to jakie są gospodarcze korzyści niezalezności, gdzie zamiast z poszczególnymi krajami musisz sobie zdawać sprawę że konkurujesz z całym UE. Łatwiej trzymać w ryzach duże firmy łamiące prawo (patrz google czy apple chociażby), . Już widze jak Polska dyskutuje chociazby z IBMem, żeby przestał stosować nielegalnych praktyk, gdzie IBM sobie kupuje firmę za pół naszego rocznego budżetu XD
  • Odpowiedz
uważasz że Wielka Brytania jest głupia bo nie chce uczestniczyć w socjalno-komunistycznym cyrku jak UE ?


@szczam_na_mlodziez: nie mnie oceniać czy jest głupia czy nie, widze, że teraz już im się gospodarczo obrywa. Wystaczy chociażby śledzić relacje z davos czy posłuchać jak do brxitu odnosza się inwestorzy, popatrzeć na wskaźniki gospodarcze, wskaźniki zaufania inwestorów czy nawet posiedzieć w środowisku, żeby odczytać jakie są nastroje :)

Przygotowując produkt na rynek UE, wiesz,
  • Odpowiedz
tak tylko że to powoduje również to że firmy mogą bez problemu lobbować na całą Europę.


@DorodnyTucznik: Zgadzam się, ale dalej - lobbing w brukseli będzie dużo kosztowniejszy niż lobbing w PL.

Nie jest tajemnicą, ze za milion złotych przepychasz sobie drobne ustawy w polsce, a za tyle nie kupisz nawet domu na przedmieściach londynu. (wiem że to nie do końca lobbing, ale możesz sobie wyobrazić skalę)

Jeśli boisz się o
  • Odpowiedz
nie zapominaj też że obecna cena prądu to też zasługa UE i Kopaczowej


@DorodnyTucznik: przypomnij sobie ile jeszcze kilka lat temu kosztowała minuta połączenia po przekroczeniu granicy niemieckiej.

Chcesz się serio takimi rzeczami przerzucać? Myslałem że porozmawiamy bardziej to tym co się może dziac w przypadku recesji 2019-2022 a nie o pierdołach, które moglibysmy ogarnac gdyby polski rzad nie zoachowywał sie jak #!$%@? w kwestii atomu.
  • Odpowiedz
@szczam_na_mlodziez: Nie odniosłeś się do mojej odpowiedzi na temat swojego nacechowanego emocjonalnie komentarza w sprawie UK i jednocześnie stosujesz whataboutism. Nie spodziewałem się jakiegoś wielkiego poziomu dyskusji, ale nie liczyłem, że będzie tak tragicznie

a Ty uważasz, że Niemcy działają w interesie zjednoczonej Europy budując np. NordStream 2 czy w swoim interesie, będąc gospodarczo najsilniejsze ?


Totalnie nie siedzę w branży surowców energetycznych, więc nie jestem na tyle kompetentny, zeby się
  • Odpowiedz
napisz w czym "siedzisz", to porozmawiamy o tym na czym się znasz, chętnie się uczę od mądrzejszych


@szczam_na_mlodziez: celowo nie piszę o swojej branży, bo jest dość wąska i specyficzna, a tutaj pragnę być anonimowy :) (napisałem to z resztą wyżej). Poza tym dalej nie odniosłeś się do moich ogólnych odpowiedzi, wiec nie wiem czemu mam rozmawiać o szczegółach, skoro do ogólnogospodarczych kwestii nie użyłeś merytorycznych argumentów
  • Odpowiedz
Wielka Brytania uznała, że nie ma sensu w tym siedzieć i ma rację.


@Smutny_memiarz: no póki co zobaczymy. jeśli negocjacje pójdą w tym kierunku co idą funt będzie na poziomie euro :D Dla mnie spoko, pytanie jak dla UK to się skończy :D

Wystarczy popatrzeć ilu brytyjczuków zagłosowało za brexitem nie wiedząc co to dla UK znaczy ani czym brexit jest, a patrząc na głosy wyżej nawołujące do odejścia polski z
  • Odpowiedz