Wpis z mikrobloga

@Grzemaart: > bardziej mi chodziło, że to nie kwestia drogi jako takiej, a mentalnej. U nas nawet na szutrowej drodze nie możesz się czuć bezpiecznie na rowerze, bo spotkasz debila w aucie.

no niby masz rację, ale z drugiej strony to znalazłbyś jakis łatwiejszy sposob na zmianę podejścia ogolu kierowców do rowerzystów na drogach niz wyznaczenie im własnie takich ścieżek? od czegos trzeba zacząć

tworzenie lepszej niż "#!$%@?" infrastruktury rowerowej wymaga
tworzenie lepszej niż "#!$%@?" infrastruktury rowerowej wymaga czegoś więcej niż wiadro farby


@Morf: Nieprawda. Najlepsze holenderskie drogi z infrastrukturą rowerową to właśnie wiadro farby (i czasem barwiony asfalt).
@akanaf: Doskonały przykład na to jak po kosztach "odbębnić" obietnicę wyborczą nt. powstawania nowych dróg dla rowerów xD


@krabozwierz: u mnie jebnęli takie rowery na chodnikach i zadowoleni. "Pińcet kilometruf ścierzek rowerowyhhhhhhhhhh zrobilimy dla was, ludziskaaaaa" a prawdziwej ścieżko powstało faktycznie z 500 metrów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojtas_mks: nie, najlepsze holenderskie drogi rowerowe to zupełnie oddzielone od samochodów drogi, po jednym pasie w każdą stronę i ze specjalną nawierzchnią. Wiadro farby służy do wyznaczania dróg w Holandii niemal wyłącznie na drogach wiejskich, odpowiedniku naszych gminnych z limitem 60km/h.

Okazjonalnie robi się takie drogi w miastach i miasteczkach ale tam dąży się do budowy oddzielnej infrastruktury, szczególnie przy bardziej ruchliwych drogach i takie pasy wymalowane są raczej przy bocznych
@akanaf: Czyli mieszkasz w miejscu, w którym wszyscy jeżdżą na rowerach jak w Holandii ... Jednak w odróżnieniu od nich 90% mieszkańców Twojego miasta nie toleruje żadnych świateł na swoich bicyklach. Napisałem świateł ?? Oni nawet odblasków porządnych nie przyczepią, w dodatku najmodniejszy ubiór wśród cyklistów z Chybia to szara kurtka i czarne spodnie... Co najlepsze niejednokrotnie widziałem policję jak mijają takich delikwentów - chociaż być może nie zauważyli tak zamaskowanego
@Zelazko_MPM: rowerzystów to ja bym się raczej nie spodziewał na autostradach i ekspresówkach. A to jest zwykła droga, z tym że może bardziej uczęszczana bo WTR. A te znaki I tak każdy kierowca będzie miał gdzieś.
@akanaf: A no widzisz, ja tez jeżdżąc mam wrażenie ze kierowcy zasadniczo nigdy nie spodziewają się rowerzysty... Chociaż w Łodzi jednak te sierżanty mam wrażenie ze powodują zwiększone zachowanie odstępu od prawej krawędzi jezdni przez kierowców.
@Zelazko_MPM: Może w Łodzi kierowcy maja więcej szacunku do rowerzystów niż tutaj. Ale ja bym może ta kasę za to malowanie przeznaczył na jakaś akcje. Rozdawanie odblasków, czy kamizelek odblaskowach. U nas w Polsce stosunek do prawa jest jaki jest( prawie każdy je olewa) U nas policja też ma trochę gdzieś bezpieczeństwo. Kiedyś to w lokalnej gazece, co wydanie było: zatrzymali pijanych rowerzystów. Ale żeby złapać kierowcę który wyprzedza rowrzystę 30