Wpis z mikrobloga

bitcz plizzz kto NORMALNY dla 500+ rezygnuje z pracy?


@piastun: znam taką babkę co ma 5 dzieci i była sprzątaczką w jednym hotelu i dostawała 1700 na rękę

teraz siedzi w domu, dostaje 2500 i dorabia na lewo u ludzi ogarniając im chałupy, ostatnio jak z nią gadałem to mówiła, że wyciąga z tego ogarniania mieszkań około tysiąca no to razem ma 3,5tys netto a miała 1700

jeszcze jakieś pytania?
@Arachnofob: sorki ale większych bzdur pisanych pod tezę, już dawno nie czytałem. Jeżeli zarabiała 1.7k oraz miała 5 dzieci (zakładam, że ojciec nieznany) to dostawałaby dodatkowo 4*500 a prawdopodobnie nawet 5*500 czyli miałaby do dyspozycji 3,7-4,2k a nie jak piszesz 1.7k
@piastun nie gadam z nią dokładnie ile dostaje z jakich świadczeń. Normalny Ty jesteś? Każdego sąsiada pytasz ile ma na rękę w pracy? Wiem gdzie pracowała i za ile, wiem też, że odkąd wprowadzili 500+ to już nie pracuje i jak z nią gadałem to chwaliła się, że pracuje u ludzi i sprząta i wyciąga tyle. To prosta kalkulacja osoby która patrzy na to z boku a biorąc pod uwagę to, że
@Arachnofob: sam napisałeś, że pracuje ale na czarno więc nie zrezygnowała z innych dochodów dla 500+.
Co do dzieci to przy zwrocie z podatku dostaje jeszcze na czysto ~9,6k :) do tego rodzinne i inne dodatki więc ten tego :)