Wpis z mikrobloga

Taka historia z Niemiec
75 letni ojciec chciał zamordować swoją 47 letnia córkę ponieważ jak odbierała dziecko ze szkoły rozmawiała z innymi mężczyznami ( ojcowie mających dzieci w tej szkole ) .Ojciec był zdania że musi bronić " honoru " rodziny i chciała córce poderżnąć gardło . Córce udało się odskoczyć na bok ojciec zdołał jej zadać cios nożem w brzuch, kobieta zostaje ciężko ranna .Teraz rusza proces 75 letniego Turka.
Podczas procesu Turek potrzebuje tłumacza nie wiele mówi po niemiecku ,mimo że mieszka w Niemczech ponad ....40 lat

Tak sobie myślę że trzeba się nieźle wysilić by mieszkać w jednym kraju ponad 40 lat i nie być w stanie porozumieć się w języku urzędowym tego kraju na poziomie podstawowym

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech

https://www.bz-berlin.de/tatort/menschen-vor-gericht/vater-75-wollte-tochter-47-erstechen-weil-sie-mit-maennern-redete

https://www.tagesspiegel.de/berlin/prozess-in-berlin-vater-stach-tochter-nieder-weil-sie-mit-fremden-maennern-sprach/23244560.html

#naukajezykow #4konserwy #neuropa #berlin
  • 49
  • Odpowiedz
  • 0
@xar73782 w Niemczech są też morderstwa pod wpływem alkoholu .Ale raczej w Polsce rzadko się zdarza że pół rodziny planuje morderstwo np siostry bo chce się rozwieść albo wyjść za mąż za nie katolika
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: może i zdarza się rzadko, chociaż niedawno opisywana była na mirko taka sprawa (zabójstwo partnera przez babę patolkę i jej 2 kochanków). Bardziej niż o statystykę chodzi mi o zainteresowanie tego typu sprawami. Wykopków znacznie bardziej rozgrzewa sprawa, w której zbrodnia wynika z "obcej kultury imigrantów" (nawet popełniona za granicą), niż z problemów powszechnych w ich własnym społeczeństwie.
  • Odpowiedz
@towarprawemnietowarem: no ja niestety #!$%@?łem ukończenie studiów w Polsce, a tutaj bez szkoły trafiasz do miejsc, gdzie ludzie raczej niewiele mają z angielskim wspólnego, nierzadko też z niemieckim xD z tego tytułu z góry założyłem, że mam ten język ogarnąć i tak też poczyniłem. właśnie wróciłem ze szkoły językowej, do której aplikowałem na kurs uzupełniający >B2 i zgarnąłem 114/120 pkt. przypomniało mi to, jak to jest być z siebie dumnym (
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja oni znają niemiecki, tłumacz to tylko i wyłącznie utrudnienie w procesie, a tak żeby im życie utrudnić, można się tłumaczyć że się źle zrozumiało słowa itp. U nas była Rosjanka z polską karta pobytu (żeby otrzymać trzeba znać j. polski), ktora jeździła co 3 dni przez granicę. Jak w końcu złapali ja na przemycie i mieli zakładać sprawę to zażądała tłumacza twierdząc że polskiego nie zna.
  • Odpowiedz