Wpis z mikrobloga

#przegryw #betauprising #anonciobudujetksa
Zaprojektowałem ramę, na której będzie opierała się cała replika tankietki. Zamierzam wykonać ją z metalowych profili, wyliczyłem że przy średniej cenie 30 zł za 2 metry takowych, koszt budowy ramy wyniósłby ok 300 zł. Najważniejsza będzie jakby ta ,,dolna płyta", bo to na niej będzie opierało się całe zwieszenie, tę górną zrobię z lżejszych materiałów, bo nie będzie ona znosiła aż takich obciążeń (a przełoży się to na mniejsze koszty i wagę pojazdu). Zamierzam skręcić ją śrubami, jeżeli uznam, że nie będzie to wystarczająco dobre spoiwo zespawam ją (i podejrzewam że na tym się skończy). W weekend wybieram się do Castoramy, tylko jak ja przetransportuje dwumetrowe profile, skoro mieszkam tak daleko od najbliższego marketu budowlanego, że za dowózkę do domu zapłaciłbym równowartość towaru?
A.....1 - #przegryw #betauprising #anonciobudujetksa
Zaprojektowałem ramę, na której...

źródło: comment_96mhzWWi8gX8mZxQfug9FZ3DymigVOYm.jpg

Pobierz
  • 8
@Antonio211: nie kupuj profili w casto :D Znajdź sobie sklep metalowy. ramę spawaj, nie baw się w śruby. Kolejna sprawa, to planujesz zrobić podłogę z OSB? Zrób wzmocnienia na krzyż na podłodze też. Inna sprawa, to od razu myśl o napędzie i zawieszeniu
od tago się zaczyna, nie od wyimaginowanej ramy. Bo zaraz wyjdzie, że będziesz miał punkty podparcia osi w jakimś z zdupy miejscu.
@Vein: @Armityle: narazie zamierzam zbudować tak jakby tylko ,,zewnętrzne" fragmenty ramy bez wzmocnień, które dodam gdy będę miał już gotowy plan napędu. Wówczas dostosuję, ale ta główna ,,klatka" niezależnie od innych czynników musi mieć taki kształt.