Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czołem murki,

Przechodząc od razu do sedna: jak sprawdzić czy rodzice chorego dziecka na którego 'leczenie' zbierane są pieniądze wydają je zgodnie z przeznaczeniem? Najlepiej anonimowo (jakby otoczenie wystalkowało że coś takiego sprawdzam, to byłby mega przypał i jeszcze większa inba, jestem w kręgu ludzi którym hmm.. nie wypada otwarcie krytykować sensowności tych zbiórek, mniejsza o to).
Ogólnie sprawa wygląda tak, że rodzice zbierają pieniądze na gówniaka na wszelkie możliwe sposoby, często głośno i z impetem. Gówniak ma nawet mają swoja nieźle wyglądającą stronę internetową! Poza tym instagram, fb, wydarzenia i aukcje dla gówniaka, non stop zbierają hajsy na stronach typu siepomaga itd. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że rodzice urządzili sobie z choroby dziecka sposób na życie. Gówniak rehabilitowany jest na... Ukrainie. Ok, jeździ na jakieś turnusy po wiele tysięcy za każdy, jeszcze wtedy nic nie podejrzewałem. Czarę goryczy przelał fakt wyjazdu do Lwowa na.. #!$%@? rezonans magnetyczny xD Po jaki #!$%@? jeździć po to na Ukrainę, skoro z tej części Polski sam koszt dotarcia tam przekracza koszt wykonania go prywatnie w najbliższym mieście wojewódzkim? Nie wspominam już tu nawet o czasie i wygodzie.. Coraz bardziej wydaje mi się, że te ich wyjazdy na Ukrainę są tylko po to, żeby lekarz Ukrainiec za jakiś % wystawił rachunek znacząco wyższy od rzeczywistego, wiadomo jak to jest za wschodnią granicą. Wtedy rachunki się zgadzają, a hajs zabrać sobie do kieszeni. nie znam ukraińskiego, bo już dawno bym zadzwonił do tych klinik z pytaniem o cenę takich zabiegów... Z jednej strony szkoda gówniaka, bo potrzebuje rehabilitacji, z innej mam ochotę zdemaskować jego rodziców..

#pieniadze #zdrowie #rehabilitacja #gorzkiezale #madki #oszukujo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 4