Wpis z mikrobloga

Das Wunderplan
1. Masz 20 pkt karnych uzbieranych regularnie w ciągu roku
2. Nagle łapie Cię #policja, bo chyba prędkość
3. Panie kierowco będzie tutaj dla Pana 4pkt karne xDD
4. Nie przyjmujesz mandatu. Sprawa trafia do SĄDU
5. advice polskie sądownictwo, wezwanie na rozprawę za pół roku
6. Panie anon, nie masz Pan racji, będzie tutaj podtrzymanie mandatu i opłata za rozprawę sądową w wysokości 50pln xd
7.????
9. Prawo jazdy zachowane bo przez pół roku sporo punktów się anulowało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dobrze myślę?

#logikaniebieskichpaskow #prawo #prawojazdy #gownowpis no i #logikarozowychpaskow bo sędzia pewnie baba
  • 11
@smutny_login: @Bofog: ja miałem taką sytuację w tym roku, trzy mandaty (prędkość - w tym wyprzedzenie nieoznakowanego radiowozu xD) i uzbierało się 24 pkt. Wtedy szybko się zapisałem do Word na szkolenie - 300 zł i 6 pkt odjętych z konta. Ale do lutego i tak muszę czekać aż zejdzie coś więcej.
złe myślisz. Punkty wpadają na twoje konto automatycznie po wykroczeniu. W sądzie możesz je unieważnić.


@maccyp: nic nie dzieje sie automatycznie i twoj skrot myslowy jest troche dziwny.

Kara za wykroczenie to zwykle "punkty i mandat karny". Mamy prawo nie przyjac mandatu ale oznacza to nieprzyjecie calej kary za wykroczenie. Kara jest LACZNA a nie rozdzielna dlatego nie mozna uznac ze jest mozliwosc napunktowania danej osoby bez mandatu.