Wpis z mikrobloga

@Emulsja: @Zaff: moje koty mają 8 i 7 lat oraz jeden ma kilka miesięcy. Tym starym nigdy nie dawaliśmy mokrej karmy, tylko cały czas sucha. Dopiero od kiedy mamy maluszka to dostają mokrą. Słyszałem, że nie powinno się mieszać suchej i mokrej, ale nie wiem jak to jest naprawdę. To jest takie ważne, żeby dołożyć im ją do diety? Z zooplus od zawsze zamawiamy, więc i tak tam będę szukał.
@sleep_raver: Koty pobierają za mało wody tak po prostu ze zbiorników, dlatego ważne jest, by pobierały ją z pożywienia. Już mi jeden kot trzymany tylko na suchej umarł z powodu niewydolności nerek i to bardzo powszechny scenariusz u kotów karmionych tylko suchą.
A mieszać faktycznie niewarto, bo inny jest mechanizm trawienia mokrej i suchej, także szybkie i częste zmiany rodzaju pożywienia mogą powodować rozwolnienie, a w najgorszym przypadku wrzody na żołądku.
Myślałem nad karmą firmy Acana dla psa.


@sleep_raver: jak Cię stać na acanę to jeszcze na orijena popatrz, ale weź pod uwagę skład, bo to to dobre karmy, ale mimo ceny nie zawsze stoą super. Simpsonsem się zainteresuj, Carnilove jest fajna, ale dużo białka/grochu może powodować gazy. Wiele karm ma wysokie ceny, a mięsa jest np 50-60%... świeżego, które po zredukowaniu jest zapychane ziemniakami. Fajnie jeśli zamiast ziemniaków są bataty, bo