Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Halo, #bydgoszcz!
Z racji tego, że dziś jest piątek, a do tego święto - mam do was #pytanie, mianowicie...
Czy warto dzisiaj i jutro odwiedzić wasze miasto, czy lepiej się nie pchać, bo wszędzie jest tłok?
O ile tak - bardzo chętnie usłyszę propozycje co do miejsc, które warto waszym zdaniem odwiedzić! Mimo, że jestem u boku swojego #niebieskiepaski



wychowanego w kujawsko-pomorskim - nadal jestem otwarta na propozycje, szczególnie te nietypowe.Przykładowo może to być Twoje ulubione miejsce, np. jakaś mała księgarnia/kawiarnia/park. Coś, czego nie znajdę w broszurach informacyjnych, a przejechanie obok, zupełnie nieświadomie byłoby błędem.


Będę w tym mieście pierwszy raz w życiu, niech ktoś mnie zaskoczy propozycją.


Póki co na liście "do koniecznego zobaczenia/odwiedzenia" (na 2 dni) mam:
- Wyspę Młyńską i okoliczne rzeczy (spichrze, katedra)
- Park Witosa/Leśny Park Kultury i Wypoczynku,
- kocią kawiarnię,
- Ogród Fauny Polskiej,
- Pocztę Główną,
- Sielanka,
- Budynek Dyrekcji Kolei Wschodnich,
- ul. Długa + Muzeum Mydła i Historii Brudu,
- Galeria Miejska,
- Pałacyk Lloyda,
- Ogród Botaniczny.

#kujawskopomorskie
  • 20
@Twinkle
Dodaj do listy
-Park Kazimierza Wielkiego/Plac wolności
-Park Kochanowskiego i ogólnie dzielnica muzyczna
-Ulica Gdańska
-Stary kanał bydgoski
-Ulica Cieszkowskiego
-Bulwary nad będą
-Wieża ciśnień

Park Witosa niestety jest aktualnie w remoncie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Twinkle: Leśny Park Kultury, czyli popularny Myślęcinek to to samo miejsce co masz na liście ogród botaniczny i ogród fauny polskiej (czyli zoo), które szczerze mówiąc jest dość kiepskie. Chyba że nie byliście nigdy w Gdańsku, Wrocławiu czy Warszawie. Za to w Myślu obok ogrodu botanicznego jest alpinarium i to chyba jest najfajniejsze tam miejsce, przynajmniej jak puszczają wodę z kaskady :)

A przepraszam bardzo - Sialanka to rozumiem że wille
@Twinkle: mieszkam w tym mieście od ponad 2 lat, w tym roku przyjechali do mnie rodzice (bo też mieli wizje smrodu, brudu i smutku) i byli zachwyceni! Naprawdę to miasto ma swój urok, Gdańska, Cieszkowskiego, park Kazia, i te wszystkie inne atrakcje warto zobaczyć :) mój tata jest wielkim fanem modernizmu i przy Alei Ossolińskich jest też zagłębie modernistycznych domów, a aleja prowadzi do Bazyliki, którą z ciekawości też warto obejrzeć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Daktyloskopia: Aż tak źle tam jest?

@sgnp_20: Dzięki śliczne, skorzystam!

@tryvial: I mam zamiar odwiedzić obydwa. Niebieski raczej leciał w tej kwestii szyderczo, ale jakoś to miasto na niego działa, że potem do końca tygodnia ma nastrój depresyjny. Jak mi narzekał to mu powiedziałam, że po spojrzeniu na Warszawę i jej smutny świat pośpiechu to przypadkiem mógłby się zabić.

@cult_of_luna: Chodziło mi o wspomniane przez @tryvial: dwa
a jest On dumnym z pochodzenia z ziemi koronowskiej człowiekiem


@Twinkle
XDDDD
Pochodzi z Koro a ma problem jechać do Bydgoszczu XDDD
No trochę gniję, lubię i jedną i drugą miejscowość ale degradować Bydgoszcz do poziomu omijania łukiem to przesada.

Co do atrakcji to już chyba wszystkie sensowne masz wypisane. No i możecie sobie skoczyć na lodowisko bo chyba otworzyli. Fajno się tam jeździ. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adijos: To były heheszki, zią. Generalnie Bydgoszcz jest tak magicznym miejscem, że do końca dnia to najlepiej jak będzie spał. A następne kilka dni czyni z niego osobę w emo-nastroju. XD
Nie umiem jeździć na łyżwach, On też. Lód = woda, a my obydwoje panicznie boimy się pływać, bo kończy się to topieniem.
Tak, wiem, pod łyżwami nie ma jeziora. XD
@Twinkle ERy tez moge polecic, z gastro to Karamba na rynku lub Luizjana z kuchnia śródziemnomorska na ul. Długiej , z bardziej ekskluzywnych to wszystko na ul. Jatki oraz Czosnek i Oliwa, Klubokawiarnia - XOXO, Koktailbar - Elixir, obie miejscowki przy rynku.