Wpis z mikrobloga

@doktoroetker: jeśli wyłącza się na amen, tak, że trzeba ją znowu włączać - coś się pewnie przegrzewa i do wymiany jest układ sterujący. Choć ja wymieniam pojedyncze podzespoły z płytki. Głównie pada jakiś tam przełącznik czy inny mosfet sterujący zasilaniem z sieci.
Inny przypadkiem jest np wypadające połączenie rurek z wodą do koszy, przez co spada ciśnienie i też nie będzie działać, ale to już zależy od modelu.
Pytanie - chcesz
@boltzman: wolę zapłacić i zapomnieć. Sprzęt nie jest mój ponieważ wynajmuję mieszkanie, więc wolałbym nic nie uszkodzić. Zmywarka tak, jak mówisz po prostu wyłącza program i nie jest w stanie go uruchomić do końca.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@doktoroetker: jak płaci właściciel to faktycznie zawołaj kogoś kto da ci rachunek. Ja tam robię to jako hobby :D a jak ty masz płacić to można to ogarnąć na inne sposoby.
@boltzman: uruchomiłem program serwisowy. Jest to zmywarka Whirlpool (modelu nie znam, tabliczka zjechana do zera). Po zakończeniu dioda startowa pali się 5 razy po czym gaśnie na chwilę i świeci ponownie w ten sam sposób. Według stron internetowych:

Fault Code F5 or Five Flashes

Cause: Spray arms are blocked/clogged or otherwise malfunctioning.

Action: Spray arms are easily removed so take them out of the dishwasher and wash in the sink to
@doktoroetker: No nie jeden taki problem widziałem. Ogólnie kamień potrafi wleźć i zablokować przepływ. Jest jeszcze jedna opcja związana z tym, że górny wózek potrafi swój 'spray arm' nie zadokować, przez co nie ma przepływu wody i nie działa. Z powodu temperatury, właśnie w whirlpoolu, był problem z odskakującą rurą koło odpływu. Sprawdź czy wszystko sztywno siedzi w środku i czy połączenia są sprawne.