Wpis z mikrobloga

#jezykiobce #angielski
#!$%@?. Niech ktoś w końcu mi pomoże i ogarnie. Mam 20lat i od zawsze w szkole miałem lekcje angielskiego. Żaden nauczyciel mi tak naprawdę nie wytłumaczył co i jak i jedyne co umiem po angielsku to pare słów żeby w miarę sie dogadać. Zdań na bank nie potrafię zbudować poprawnie. #!$%@? mnie to, ze wszyscy znajomi dobrze gadają po angielsku w tym moja dziewczyna, która ma angielski jako dodatkowy.. Ogólnie słabo się uczyłem w szkole przez skazanie mnie z góry, ze jestem debilem i tak zostanie. Jak to w końcu przełamać. Chce pisać, rozmawiać i #!$%@? nawet brzmieć jak typowy Anglik. Pomocy. (,)
  • 14
@SADhonda są fajne apki do nauki angielskiego.Ja nigdy w szkole się nie przykładałem do nauki angielskiego a wszystkie sprawdziany i matury były mega proste.Również nieźle sobie radzę w rozmawianiu z obcokrajowcami.Mój przepis? Granie w cs i gadanie z innymi graczami oraz oglądanie dużo filmików na yt po angielsku i gadanie do siebie w myślach i opisywanie sytuacji po angielsku.Praktyka czyni mistrza,powodzenia!
@SADhonda: Podstawy możesz uzupełnić, przerabiając oficjalny kurs Memrise (na stronie jest dostępny za darmo, w aplikacji już nie) - tu masz pierwszą część z siedmiu, kurs zawiera dużo praktycznych słówek i - co ważniejsze - całych zdań w różnych konstrukcjach, ma też profesjonalnie nagraną wymowę:
https://www.memrise.com/course/1319095/angielski-1/
Dalsze części znajdziesz, klikając w Kursy/Courses.

A później możesz też zerknąć na kursy, które tworzę dla swoich uczniów na Memrise (te już będą działać wszędzie