Wpis z mikrobloga

Mireczki, znajoma ma problem z owadami. W sumie ja po trochu też ale nie aż taki jak ona.
Nowe mieszkanie, z początku tego roku, mieszkają od jakoś lutego i z lasu przychodzi wszystko, od pająków przez jakieś stonogi, dziwne muchy i inne owady. Wszystko na 99% przechodzi przez uchylone okna i drzwi balkonowe, widać je na elewacji zewnętrznej.
Są jakieś środki, którymi można popryskać okolice okien i drzwi coby się tego wyzbyć?

U mnie problemem są głównie biedronki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#owady #mieszkanie #kiciochpyta
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KornixPL: moskitiery, chociaż coś kiedyś słyszałem o żelach czy pastach, smarujesz ramy okien i podobno miały robale nie wchodzić.

Swoją drogą czego oczekiwała twoja znajoma kupując mieszkanie przy lesie? :)
@KornixPL:

Na zimę jest sens je zakładać w ogóle?

Zima będzie albo jej nie będzie. Ciepło jest nadal to i robaki są. Na szybko nie mam pomysłu na odstraszanie, ale możesz sprawdzić taki środek, się toto nazywa Ascyp. Do rozrobienia z wodą i pryskasz ramy okien i drzwi. Nie odstrasza, ale ubije to co wleciało. Pryska się raz na kilka miesięcy i podobno bezpieczne dla ludzi.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@24-Sto: Ja też kupiłem mieszkanie przy lesie, dla kogoś kto weekendami w taki las wchodzi z psem przed 6 rano i wychodzi w południe jest idealnie, no ale oni chyba oczekiwali jakiś sarenek pod balkonem i innych leśnych skrzatów

@KornixPL: pewnie, że fajnie jest mieszkać przy lesie, sam mieszkam w drugiej linii od lasu :) chodziło mi o to, że kupując takie mieszkanie nie ma się co dziwić że pchają