Wpis z mikrobloga

Wiecie za co jeszcze nienawidze j*banej wsi, a w sumie i mieszkania w domu jednorodzinnym a nie w bloku? Podpalanie pod piecem. W bloku, czy mieście wbijasz sobie na metry i masz ciepło ( jesień zima ), a na wsi? Musisz cały czas podrzucać pod j*bany centralny. Filipek czy Łukaszek zawoła '' ale my płacimy za grzanie łee łee '' a my k*rwa nie? Sami też musimy kupić węgiel czy drewno, a drewniaki trzeba rąbać na okrągło, i + czas, bo podrzucać też systematycznie bo się wypala

#przegryw #zalesie #gorzkiezale
  • 33
@Mescuda: a ja to lubię, co którąś sobotę 2-3h na rąbanie drewna i układanie, co kilka dni przynoszę na taras i tylko wnoszę i palę w kominku - nie mam C.O. za to mam piec kaflowy i rozprowadzenie ciepłego powietrza - koszt 1/3 ogrzewania C.O. w bloku - ogrzewanie domu 100m całą zimę ogarniam w 600 pln a w lato nic, minus taki że wodę grzeję prądem ale kolektory planuję na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mescuda: ja zamierzam przenieść się na wieś, teraz mam ogrzewanie gazowe, tanie, bezobsługowe, ale nie w tym rzecz. W moim domu na wsi zamontowalem piec wolnostojący na drewno i bardzo podoba mi się palenie w nim. Do tego będą jeszcze piece akumulacyjne (gazu niestety nie ma, kanalizacji też). Decyzja o zamieszkaniu na wsi/w mieście to jednak coś więcej niż wygoda ogrzewania.
@Jonn: właśnie, że wygoda. oczywiście kwestia kasy - po taniości ekogroszek, co parę dni niestety wymaga obsługi. na bogato - pompa ciepła(nawet powietrzna + odpowiednia taryfa za prąd) zupełnie bezobsługowa.
za to w bloku nie dość, że czekasz na łaskawców żeby zaczęli sezon to jeszcze wszelkie awarie spółdzielnia/wspólnota usuwa w swoim tempie(miałem przyjemność mieszkać na ostatnim piętrze - zapowietrzone kaloryfery, za małe ciśnienie w układzie i nie ma ogrzewania).
@Mescuda: No proszę Cię, wielki mi problem w piecu napalić. Coś Ci powiem, jak byłem dzieciakiem to w domu mieliśmy 1 piec - w kuchni. A spaliśmy wszyscy w pokoju obok. Dopiero jak miałem z 12 - 13 lat to zrobiliśmy centralne. Ło panie! Jaki to był luksus. Ciepło, ciepła woda w kranie, a to że trzeba do pieca dorzucić? Albo rano jest zimno? Proszę Cię.

Zresztą teraz 90% pieca z