Wpis z mikrobloga

Czy widzieliście już wzór nowych polskich paszportów?
Jednym z elementów zabezpieczających jest hologram z napisem BÓG HONOR OJCZYZNA.
Serio?! Koncepcja państwa świeckiego idzie już całkiem do kosza.

Jako osoba głęboko niewierząca czuję się tym w #!$%@? dotknięta.

#gimboateizm #ateizm #panstwowyznaniowe #bekazprawakow #bekazkatoli
Pobierz szatniarka - Czy widzieliście już wzór nowych polskich paszportów? 
Jednym z element...
źródło: comment_nkF3nnwW1mqLnT8yTH16srqxXZqFWQtC.jpg
  • 49
@ajakmyslisz: Akurat USA to wyjątkowy przypadek - u nich w konstytucji nie ma zapisu o rozdzielności kościoła i państwa, ale kościoły, instytucje o charakterze wyznaniowym nie mogą być finansowane z pieniędzy
podatników, a w szkołach publicznych nie uczy się religii itp. - zupełnie odwrotnie niż w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym czym innym jest motto nadane ponad 200 lat temu, a czym innym jest wprowadzanie
@decentralizacja: A żebyś wiedział. Nie mam problemu z państwem, które wspiera wolność wyrażania swoich uczuć religijnych (jak np. przez możliwość dodania do przysięgi „tak mi dopomóż Bóg”), ale nie ma mojej zgody na narzucanie takich uczuć innym i to jeszcze w tak automatyczny, bezmyślny sposób. Paszport to międzynarodowy dokument o określonej użyteczności, po co pchać tu politykę?
@Brzytwa_Ockhama: Jefferson mógłby, jak na dzisiejsze standardy zostać spokojnie uznany za agnostyka, któremu bardzo blisko do ateisty. Jednak faktycznie jest tak że używał raczej słowa Bóg jak mu wygodnie.

Nadejdzie dzień kiedy mistyczne spłodzenie Jezusa przez Boga-Ojca w łonie dziewicy będzie zaliczone do takiej samej bajki jak spłodzenie Minerwy w głowie Jupitera.
Źródło: list do Johna Adamsa, 1823

Odrzuć wszelkie lęki niewolniczych i służalczych przesądów, które słabsze umysły utrzymują na klęczkach.