Wpis z mikrobloga

@szatniarka: bo ta religia to jedna z podstaw dla których jesteś tutaj, a nie u jakiegoś mongoła w hidżabie jako 8ma żona.

Dlatego PAŃSTWO ją promuje. Natomiast nikt POGLĄDÓW Tobie nie narzuca, to że w paszporcie masz taką grafikę to nic nie znaczy, tym bardziej właśnie że wiadomo że to nie jest wybór.

Większym problemem są podatki i finansowanie z nich czegokolwiek np danej religii (ale jeżeli już tak jest to
  • Odpowiedz
@decentralizacja: skoro państwo promuje religię katolicką to chyba czas, żeby KK wypłaciło hajs za ekwiwalent reklamowy bo taka ekspozycja w rządowych mediach i dokumentach urzędowych na rynkowych zasadach nie byłaby tania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym twierdzenie, że religia katolicka = polska jaką znamy dziś to retoryczne nadużycie. Przypominam, że jeszcze 70 lat temu to był naród etnicznie i religijnie zróżnicowany jak paczka skittelsów.
  • Odpowiedz
@szatniarka: dziś wszystkie postępowe narody dookoła są niczym paczka skittelsów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeden pożytek z tradycji.

Ogólnie to ten bóldup jest śmieszny, jakiś napis w jakimś dokumencie pokazywanym srażnikowi na granicy pewnie raz na parę lat. Że też nie macie poważniejszych problemów.
  • Odpowiedz
@decentralizacja: nie do końca, bo jednak ten dokument identyfikuje nas jako przedstawicieli państwa polskiego za granicą. A to nie jest jakiś napis, tylko deklaracja tego, co ten kraj reprezentuje, lub moze raczej co osoba decydujaca o tej frazie chcialaby, zeby reprezentowal.
  • Odpowiedz
@decentralizacja: to, że jesteśmy homogenicznym narodem nudziarzy to nie kwestia tradycji, tylko wujka Stalina i braku wcześniejszych sukcesów w podbojach kolonialnych ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jeśli wydaje Ci się, że status quo białej Polski katolickiej potrwa długo to mam dla Ciebie złą wiadomość. Globalizacja, łatwość podróżowania i rosnące PKB będą przyciągać coraz więcej imigrantów. W moim bloku mieszka już kilkunastu hindusów, kilka rodzin Wietnamczyków, a o
  • Odpowiedz
wydanie specjalne z tego co kojarzę z okazji 100 lecia, czy jednak takie będą już na stałe?


@agaciksa: XDD wydanie specjalne paszportu. Prychłem. Tak będą na kolejne 10 lat. a 100lecie było poprostu okazją by wydać nowy bardziej patriotyczno/polityczny wzór paszportu
  • Odpowiedz
@Morf: też mi się wydało to absurdalne, ale wiadomości z radia takie są - pewnie źle usłyszałam. Jakby powiedzieli że z uwagi na wojnę polsko polską prezydent od dziś mieszka na Majorce stamtąd jest długopisem też bym się nie zdziwiła xD
Buk konar włoszczyzna!
  • Odpowiedz